مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان‌شرقی:

242 واحد مسکونی در آذربایجان‌شرقی افتتاح می‌شود

تبریز (پانا) - مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان‌شرقی از حضور مهرداد بذر‌پاش وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح 242 واحد مسکونی متعلق به استان آذربایجان‌ شرقی خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۷۶۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد
242 واحد مسکونی در آذربایجان‌شرقی افتتاح می‌شود

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان، امیر بخشی زاده مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه همزمان با سالروز فتح خرمشهر 5 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده سراسر کشور افتتاح این واحدها انجام خواهد شد، گفت: در راستای اجرای برنامه نهضت ملی مسکن تعداد 242 واحد مسکونی در قالب 52 پروژه در بافت‌های فرسوده شهرهای بناب و مراغه و تبریز در حال نوسازی است که تعداد 8 واحد بناب و 11 واحد مراغه و 223 واحد در تبریز به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این که بافت‌های فرسوده از ظرفیت‌های بالایی برای نوسازی و تولید مسکن برخوردارند، اظهارکرد: برنامه‌های حوزه بازآفرینی شهری طی سال جاری در چهار محور شامل نوسازی مسکن، تکمیل خدمات روبنایی و زیر بنایی در محلات هدف بازآفرینی شهری، بهسازی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنان پیگیری خواهد شد.

او با اشاره به این که بعد از ابلاغ بسته تشویقی شهرسازانه در چند ماهه اخیر صدور پروانه‌ ساخت رشد چشمگیری در شهرستان‌ها داشته است، گفت: در بخش نوسازی بافت‌ها‌ی فرسوده که نیازمند توجه هستند، آمادگی داریم مجددا بسته‌ها‌ی تشویقی در نوسازی بافت‌های فرسوده را به نفع مردم تغییر دهیم تا شاهد رشد نوسازی هر چه بیشتر سقف‌های لرزان و ناپایدار در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری در کشور باشیم.

بخشی زاده با بیان این که برای راه اندازی یک خیزش عمومی در نوسازی بافت‌های فرسوده باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و بسیج محلات و گروه‌های تخصصی که به شکل چهره به چهره با مردم وارد گفت و گو شوند، استفاده کرد، گفت: در واقع حلقه‌های میانی می‌توانند در نوسازی بافت‌های فرسوده پیش برنده باشند. خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی نگاه حمایت‌گر به این موضوع دارند و شهرداری را شریک راهبردی در جریان نوسازی می‌دانند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار