جزئیات نخستین جلسه کمیته مزد ۱۴۰۲

تهران (پانا) - نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره برگزاری جلسه کمیته مزد گفت: مقرر شد از جلسات بعدی کمیته دستمزد داده‌های لازم برای عدد و رقم سبد معیشت از سوی نمایندگان دولتی ارائه شود.

کد مطلب: ۱۳۴۴۳۸۴
لینک کوتاه کپی شد
جزئیات نخستین جلسه کمیته مزد ۱۴۰۲

به گزارش تسنیم، محمدرضا تاجیک؛ نماینده کارگران در شورای‌عالی کار، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته مزد 1402 در روز چهارشنبه 12 بهمن ماه 1401 با حضور شرکای اجتماعی گفت: خواسته کارگران مانند سال‌های قبل توجه به دو موضوع اصلی یعنی نرخ تورم و سبد معیشت است.

وی گفت: دستمزد باید با توجه به نرخ تورم و به‌‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند از پس هزینه‌های حداقلی زندگی خانوار بربیایند، بنابراین برای ما سبد معیشت و محاسبۀ آن، اولویت اصلی است.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در ارتباط با ادعای تورم‌زا بودن دستمزد که از هفته‌های قبل توسط برخی نمایندگان و مقامات دولت مطرح شده است نیز گفت: دستمزد کارگران هیچ وقت تورم‌زا نیست, تورم را نمی‌سازد بلکه دنباله‌روی تورم است؛ دستمزد هیچ زمان پیشتاز تورم نبوده و نخواهد بود؛ بنابراین معادله را به‌عکس متوجه شده‌اند.

وی درباره اینکه عده‌ای می‌گویند نرخ‌ها قرار است به شهریور 1400 برگردد گفت: ما بارها اعلام کرده‌ایم اگر موفق شدند و قیمت‌ها و تمام قیمت‌ها را به شهریور 1400 بازگردانند, ما به‌دنبال افزایش دستمزد نیستیم.

2 ملاک تعیین دستمزد کارگران چیست؟/ جلسات کمیته مزد هنوز آغاز نشده است

تاجیک بیان کرد: مقرر شد نمایندگان دولتی داده‌های لازم برای محاسبه سبد معیشت را در جلسه بعدی ارائه دهند. با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان سال نداریم و با توجه به اینکه چارچوب محاسبه سبد معیشت مشخص است, داده‌های لازم را بیاورند تا در جلسه بررسی کنیم و بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان عدد سبد معیشت را به دست آوریم تا بتوانیم وارد جلسات شورای‌عالی کار شویم.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار گفت: جلسات کمیته دستمزد 1402 از این پس سه‌شنبه‌ها ساعت 4 بعدازظهر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار