شناسایی ۱۰۴ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس

شیراز(پانا) - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۰۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به ١٩۵۶ نفر خبر داد.

کد مطلب: ۱۰۳۵۸۷۶
لینک کوتاه کپی شد
شناسایی ۱۰۴ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ۹۹۱ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۱۰۴ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به یک هزار و ۹۵۶ نفر رسیده است.

او ادامه داد: از ۱۰۴ مورد جدید در استان فارس، شیراز ۳۲ مورد، کازرون و رستم هر کدام ۹ مورد، فسا هشت مورد، جهرم و مرودشت هر کدام هفت مورد، فیروزآباد، لار و بوانات هر کدام ۵ مورد، آباده ۴ مورد، خرم‌بید و داراب هر کدام ۳ مورد، اقلید ۲ مورد، گراش، ممسنی، سروستان، مُهر و سپیدان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: از ۱۰۴ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان، ۵۸ بیمار مرد و ۴۶ بیمار زن بوده است.

دکتر همتی افزود: متاسفانه سه نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت کردند که با این دو مورد جدید فوتی، تاکنون ۵۰ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست دادند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هم‌اکنون ۹۱۳ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۵۰۳ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

دکتر همتی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و فاصله مناسب در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار