مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان خبر داد؛

پرداخت بیش از ۴۸۲ هزار میلیارد ریال وام ازدواج طی امسال

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان از پرداخت بیش از ۴۸۲ هزار میلیارد ریال وام ازدواج به حدود ۲۳۸ هزار نفر از زوجین در سال جاری توسط شبکه بانکی کشور خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۹۶۴۶۵
لینک کوتاه کپی شد
پرداخت بیش از ۴۸۲ هزار میلیارد ریال وام ازدواج طی امسال

حجت الاسلام مهدی متقی فر در خصوص آمار پرداخت وام ازدواج در سال جاری اظهار کرد: معاونت امور جوانان طبق وظیفه ای که دارد به صورت ماهیانه آمار پرداخت وام ازدواج را از بانک مرکزی استعلام می گیرد.

وی در ادامه اظهارکرد: بر اساس آخرین گزارشی که از بانک مرکزی دریافت کردیم، از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه ۱۴۰۲، بیش از ۴۸۲ هزار میلیارد ریال وام ازدواج به حدود ۲۳۸ هزار نفر متقاضی پرداخت شده است.

متقی فر با بیان این که تعداد کل متقاضیان وام ازدواج ۵۳۱ هزار و ۳۵۳ نفر بودند، گفت: با پرداخت های انجام شده، اکنون ۲۹۳ هزار و ۷۱۷ نفر در صف دریافت وام قرار دارند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در خصوص پرداخت وام ازدواج به تفکیک استان ها نیز گفت: بر اساس درصد وام گیرندگان به کل متقاضیان در هر استان، استان یزد با پرداخت بیش از ۵۹ درصد، استان قزوین با پرداخت بیش ۵۸ درصد و استان ایلام با پرداخت بیش ۵۷ درصد وام ازدواج به متقاضیان خود در رده های اول تا سوم کشور قرار دارند. از طرفی دیگر استان سیستان و بلوچستان با پرداخت بیش از ۳۰ درصد در رتبه آخر، استان خوزستان با پرداخت بیش از ۳۳ درصد در رتبه ۳۰ و استان خراسان شمالی با پرداخت بیش از ۳۵ درصد در رتبه ۲۹ استان های کشور هستند.

وی افزود: بیشترین تعداد وام پرداخت شده به ترتیب به استان های تهران با بیش از ۳۰ هزار فقره وام، خراسان رضوی با بیش از ۱۷ هزار فقره وام و استان خوزستان با حدود ۱۴ هزار فقره وام تعلق دارد این در حالی است که رتبه این استان ها بر اساس درصد وام گیرندگان به کل متقاضیان استان، (تهران در رتبه پنجم)، (خراسان رضوی در رتبه ۲۵) و (خوزستان در رتبه ۳۰) کشور قرار دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، متقی فر همچنین در خصوص آمار پرداخت وام ازدواج در تیر ماه گفت: تنها در تیرماه سال جاری ۹۸ هزار و ۷۲۱ فقره وام به زوجین پرداخت شده که رقمی بیش از ۲۰۱ هزار میلیارد ریال است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار