رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش تاکید کرد:

تدریس ‌نیروهای آزاد در مدارس غیر‌دولتی مشروط به تاییدیه هسته گزینش است

تهران (پانا) - رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه فعالیت معلمان بازنشسته در مدارس غیردولتی در قالب اضافه تدریس در نظر گرفته می‌شود، تاکید کرد که به‌کارگیری معلم در این مدارس تابع قوانین تنظیم شده مدارس غیردولتی است.

کد مطلب: ۱۴۷۴۸۰۳
لینک کوتاه کپی شد
تدریس ‌نیروهای آزاد در مدارس غیر‌دولتی مشروط به تاییدیه هسته گزینش است

‌احمد محمودزاده‌ با بیان اینکه فعالیت معلمان بازنشسته در مدارس غیردولتی در قالب اضافه تدریس در نظر گرفته می‌شود، گفت: به کارگیری معلم در این مدارس تابع قوانین تنظیم شده مدارس غیردولتی است.

محمودزاده گفت: حدود ۷۰ هزار نفر از ۲۸۰ هزار معلم مدارس غیردولتی و مدیران، نیرو‌های شاغل و بازنشسته آموزش‌وپرورش هستند که به صورت اضافه تدریس در این مدارس مشغول آموزش دادن هستند.

وی با بیان اینکه شاغلان ساعت رسمی را در مدارس دولتی می‌گذرانند و اولویت اصلی برای نیروهای رسمی، تدریس در مدارس دولتی است‌، گفت: معلمان عزیز متناسب توافق با موسس، دوره تحصیلی و کتابی که تدریس می‌کنند، می‌توانند ساعات اضافه کار را در مدارس غیر دولتی به تدریس مشغول شوند.

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش، با بیان اینکه در بحث مدارس غیردولتی موسسان اجازه به‌کارگیری نیروی آزاد را دارند، اما با شروط تعیین شده باید همراه باشد، ادامه داد: از جمله این شرط‌ها این است که دوره تحصیلی معلم به کارگرفته شده لیسانس به بالا باشد، تاییدیه هسته گزینش از شرایط ضروری تدریس برای نیروهای آزاد در مدارس غیر دولتی است.

محمود‌زاده ادامه داد: رشته متناسب با دوره تحصیلی که معاونان تخصصی اعلام می‌کنند از دیگر شرایط تدریس معلمان آزاد در مدارس غیر دولتی است و همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته معلمین مدارس غیر دولتی باید با شرکت در دوره‌های توانمند‌سازی در نظر گرفته شده بتوانند پس از گذشت تمامی دوره در مدت سه سال‌، کارت صلاحیت معلمی دریافت کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار