‌حمیدرضا خان‌محمدی در روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر:

۸ هزار و ۳۶۸ طرح مدرسه‌سازی فعال در کشور وجود دارد؛ احتمال تحویل 10 هزار کلاس درس در نیمه اول امسال

تهران (پانا) - رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت ۸ هزار و ۳۶۸ طرح مدرسه‌سازی فعال در کشور وجود دارد که با تزریق بودجه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۳ امید می‌رود در ۶ ماهه اول، ۲ هزار طرح که حدود ۱۰ هزار کلاس است به دانش‌آموزان تقدیم شود.

کد مطلب: ۱۴۷۱۲۳۷
لینک کوتاه کپی شد
 ۸ هزار و ۳۶۸ طرح مدرسه‌سازی فعال در کشور وجود دارد؛ احتمال تحویل 10 هزار کلاس درس در نیمه اول امسال

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ حمیدرضا خان‌محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس این سازمان همزمان با روز ملی خلیج فارس و در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم به استان بوشهر سفر کرد‌، در بدو ورود  با حضور در گلزار شهدای شهر بوشهر با مقام شهدا تجدید میثاق کرد‌.

نواخته شدن زنگ خلیج فارس در هنرستان انقلاب اسلامی 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح هنرستان پسرانه انقلاب اسلامی بوشهر با بیان اینکه هنرستان‌ها یکی از میدان‌های توسعه کشور محسوب می‌شوند، اظهار کرد: بوشهر مقاوم‌ترین و شجاع‌ترین جوانان ایران را دارد. خلیج فارس به همت نیروهای مدافع این مرز و بوم، خلیج صلح شده است.

وی افزود: اولین ناو آمریکایی که از اینجا عبور کرد این جوانان بوشهری بودند که مقابل آمریکایی‌ها ایستادند و اقتدار سرزمینی از دل مدارس بیرون می‌آید.

خان محمدی تاکید کرد: دشمنان از طریق مرز‌ها نمی‌توانند به ما نفوذ کنند و به همین دلیل از طریق فضای مجازی و مغزها سعی در نفوذ دارند و معلمان در اینجا حافظان مغزها هستند. 

وی گفت: ۸ مدرسه به ظرفیت ۵۴ کلاس امروز کلنگ‌زنی شد و این مدرسه ۱۲ کلاسه نیز امروز در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

خان‌محمدی گفت: ۸ هزار و ۳۶۸ طرح مدرسه‌سازی فعال در کشور وجود دارد که با تزریق بودجه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۳ امید می‌رود در ۶ ماهه اول ۲ هزار طرح که حدود ۱۰ هزار کلاس است به دانش‌آموزان تقدیم شود.

این مقام مسئول با تشکر از خیران مدرسه‌ساز که در تجهیز مدارس همکاری داشته‌اند، گفت: خیران از ما جلوتر حرکت می‌کنند به‌طوری که عمده مدارس نوساز توسط خیران آغاز شده و توسط ما تکمیل شده است. 

شرکت در مراسم سپاس معلم 

معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین صبحگاهی دبستان دخترانه شهید باهنر بوشهر شرکت و در برنامه سپاس معلم از معلمان این دبستان به مناسبت هفته معلم تجلیل کرد.

خان‌محمدی ضمن ابلاغ سلام وزیر آموزش و پرورش به دانش‌آموزان، اظهار کرد: خلیج فارس متعلق به شما دانش‌آموزان است، باید قدر نعمت خلیج همیشه فارس را بدانید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در روز معلم باید سپاسگزار معلمان خود باشیم، تاکید کرد: شما آینده‌سازان ایران ما هستید. ما هم هرآنچه داریم از معلمان است. همه‌ مسیر زندگی و تلاش‌هایمان از نگاه و بیان معلم است پس حتما برای معلمان خود سنگ‌تمام بگذارید، هر معلمی موفقیت دانش‌آموزانش را می‌خواهد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اضافه کرد: برای رسیدن به هر هدفی تلاش زیاد نیاز است و هیچ موفقیتی به‌راحتی به دست نمی‌آید، هرکسی با تلاشش می‌تواند به اهدافش برسد.

وی اعلام کرد: خلیج فارس، خلیج صلح و دوستی است، تمام سوخت منطقه از این خلیج بیرون می‌آید و این امر را مدیون شهدا هستیم، شهدا جانشان را فداکردند تا ما در رفاه باشیم.

خان‌محمدی بیان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند دِین خون شهدا را با خوب درس خواندن ادا کنند. ما مدیون شهدایی مثل شهید مهدوی هستیم، ایرانی‌ها همیشه از زمان رئیسعلی دلواری شجاع بوده‌اند.

وی گفت: مدرسه شهید باهنر از حیث نیازسنجی و جانمایی فضا، در جای خوبی قرارگرفته است.

بازدید از روند احداث نخستین مدرسه تربیت محله‌محور کشور در بوشهر

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه سفر خود به بازدید از بزرگ‌ترین مدرسه و مجتمع آموزشی استان پرداخت. 

‌این مدرسه با ۲۲ کلاس و زیربنای ۷ هزار و ۵۰۰ متر‌مربع به‌عنوان اولین مدرسه با الگوی کانون تربیت محله‌محور در کشور است که حداکثر تا ۲ سال آینده به اتمام می‌رسد. 

آغاز عملیات احداث ۵۴ کلاس درس 

حمیدرضا خان محمدی سپس در آیین شروع عملیات اجرایی دبیرستان ۱۲ کلاسه شهید اسماعیل محمدپور تنگک با زیربنای ۲ هزار و ۳۷۲ متر مربع انجام شد و ۷ مدرسه دیگر استان شرکت کرد.

۸ باب مدرسه با ۵۴ کلاس درس در شهرهای دیر و گناوه، روستای احمدی، بردخون کهنه و کاکی کلنگ‌زنی، تکمیل و ساخته می‌شوند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار