از بهره‌برداری از ۴۷ کلاس درس تا استخر دانش‌آموزی با زیربنای هزار و ۶۷۴ مترمربع؛

وزیر آموزش و پرورش با دست پر به گلستان می‌رود

تهران (پانا) - طبق اعلام سازمان نوسازی مدارس، ۱۳ مدرسه شامل ۴۷ کلاس درس و یک استخر بزرگ دانش‌‌آموزی بخشی از پروژه‌های آماده تحویل آموزش و پرورش گلستان است که همزمان با سفر رضامراد صحرایی به این استان افتتاح خواهند شد.

کد مطلب: ۱۴۳۳۷۹۱
لینک کوتاه کپی شد
وزیر آموزش و پرورش با دست پر به گلستان می‌رود

رضامراد صحرایی در صفحه شخصی ویراستی خود نوشت: «استان گلستان در انتهای این هفته میزبان رئیس جمهور محترم دولت سیزدهم خواهد بود.

۱۳ مدرسه (۴۷ کلاس درس) بخشی از پروژه‌های آماده تحویل آموزش و پرورش است که همزمان با این سفر افتتاح خواهند شد. از خیرین محترم، برای کمک به جهاد مدرسه‌سازی متشکرم.»

بهره برداری از استخر دانش آموزی با زیربنای هزار و ۶۷۴ مترمربع

عملیات احداث نخستین استخر اختصاصی دانش‌آموزی استان گلستان در گنبدکاووس از سال ۱۳۹۱ شروع شد اما به سبب تخصیص‌نیافتن اعتبار مورد نیاز طی ۱۰ سال گذشته (تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم) عملیات اجرایی این پروژه متوقف مانده بود. دولت سیزدهم که توجه خاصی به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بالاخص در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور از جمله گلستان دارد، کارنامه درخشانی طی ۲ سال گذشته در این استان شمالی داشته است.

مطابق گزارش ۲۷ مهرماه جاری «علی محمد زنگانه» استاندار گلستان به وزیر کشور، تا قبل از روی کارآمدن دولت سیزدهم در مجموع هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام در این استان وجود داشت که طی ۲ سال گذشته ۴۰۰ پروژه آن تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تکمیل نخستین استخر دانش آموزی گلستان در گنبدکاووس و در جریان سفر ۱۳ اسفند سال ۱۴۰۰ رییس‌جمهور و برخی اعضای هیات دولت به این استان مورد توجه قرار گرفت و افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافت.

برای این پروژه ورزشی - رفاهی که همگام با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای بند ۶ از سیاست‌های اجرایی برنامه‌ زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری و با زیربنای هزار و ۶۷۴ مترمربع احداث و آماده بهره‌بردای است، در مجموع افزون بر ۲۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

۲ استخر بزرگسال و کودک، جکوزی، سونا خشک و بخار، کافی شاپ و لابی، اتاق ماساژ و اتاق‌های اداری و موتورخانه از جمله امکانات نخستین استخر اختصاصی دانش آموزی گلستان در گنبدکاووس است، بهره‌برداری رسمی از این پروژه که برای آن ۲ هزار و ۶۷۰ مترمربع محوطه سازی شده، در سفر دوم رییس جمهور به این استان انجام خواهد شد.

این پروژه پس از ۱۰ سال توقف اکنون با همت دولت سیزدهم افتتاح خواهد شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار