فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

آموزش‌و‌پرورش معمار اصلی تمدن نوین اسلامی است

تهران (پانا) - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه علم روی شانه‌های آموزش و پرورش کشور استوار است، خطاب به معلمان گفت معماران اصلی هندسه تمدن نوین اسلامی شما هستید.

کد مطلب: ۱۴۰۳۴۵۶
لینک کوتاه کپی شد
آموزش‌و‌پرورش معمار اصلی تمدن نوین اسلامی است

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در همایش هم‌اندیشی ستاد ملی هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید‌باهنر برگزار شد، اظهار کرد: هر مدرسه یک ایران آینده و هر دانش‌آموز یک دنیا است. آینده با همین نوجوانان، شکوفه‌های معطر و امیدهای ما ساخته می‌شود. هر کسی امروز دانش‌آموزان ما را تربیت کند آینده ما را خواهد ساخت. دشمن و جهان قدرتمند تمام رابطه خود با ما را با جنگ تعریف کرده و همه میدان‌ها، صحنه‌ها و عرصه‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده است. با هدایت‌های حکیمانه امام و رهبر بزرگوار انقلاب، ما از ‌‌این میادین عبور کرده‌ایم، بر دشمنان در عرصه نبرد سخت و نظامی فائق آمده‌ایم و راه را در این عرصه بر آنان بسته‌ایم.

وی افزود: در نبرد سخت در خطوط مقدم‌ بوده‌ایم و شما در پشت جبهه‌ها ما را یاری کردید تا راه غلبه بر دشمن بسته شود اما امروز‌ صحنه جابه‌جا شده است. شما در قلب مرکزی میدان جنگ هستید و ما پشت سر شما ایستاده‌ایم و شما را یاری می‌دهیم اما خطوط نبرد، میدان عمل شماست.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: یکی از شگفت‌آورترین خصوصیاتی که در انقلاب ما ظهور دارد این است که هرجا با دشمن قدرتمند درگیر شدیم، قدرت ساختیم و موفق شدیم و امروز دشمن همه صحنه‌ها را آزموده است، تمام راهبردها را تجربه کرده است؛ هر راهبردی که علیه ما به‌کار گرفته محصول تجربه‌ای عظیم در میدان جهانی بزرگ بوده است.

وی اشاره کرد: دشمن مجرب، میدان‌دیده و کارکشته است و همه این موارد را به شکل همزمان علیه ما به کار بسته است. او شکست خورده است اما عقب نرفته و خاموش نشده است زیرا می‌داند معادله ممات او حیات ما است، زوال او معادل رونق و صعود ما است و ما در چنین میدانی هستیم.

سردار سلامی اضافه کرد: ما بسیاری از مسیرهای سخت برای فتح قله‌ها را طی کرده‌ایم. اگر بخواهیم دشمن را نشان دهیم او با ناکامی در سیاست‌ها توصیف می‌شود اما دشمن هرگز میل به انتخاب مسیری که در آن دفن همه سیاست‌ها و تراکم قدرت اوست را نشان نمی‌دهد.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن تلاش دارد حفره‌ای عمیق در باور و امید ما ایجاد کند او می‌خواهد میدان جنگ را از جغرافیای سرزمینی به جغرافیای ذهن‌ها تغییر دهد. او معتقد است تنها سرنوشت باقی‌مانده اشغال ذهن‌ها و تسخیر قلب‌هاست. جامعه‌ای که در دل جوانانش بذر تردید، بی‌اعتمادی، جهل، توهم و ناآگاهی افشانده شود متوقف می‌شود. جوان قوه عاقله و قوه محرکه یک جامعه است انرژی متراکم یک جامعه، نیروی جوان اوست.

وی تصریح کرد: این همایش برای ایجاد یک عزم، اراده و همت بلند در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود؛ علم بر شانه‌های آموزش و پرورش کشور استوار است. معماران اصلی هندسه این تمدن شما هستید و این نقش جاودانه خواهد بود لذا یک کوتاهی، تعلل، غفلت از فرصت‌ها کافی است تا مسیر یک ملت تغییر کند. دشمن در منطقه انتظار برای راه نفوذ در انتظار است لذا جوانان امروز یک هدف برای دشمن هستند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آموزش و پرورش تنها انتقال دانش نیست. در کنار انتقال دانش، پرورش قلب‌ها، استحکام‌بخشی به ایمان‌ها، نقوذ ناپذیرسازی د‌ل‌ها و تسخیر ذهن‌ها مهم است.

وی بیان کرد: دشمنان تلاش دارند جوانان ما را از فضای اخلاقی دور کنند لذا معتقدم در دوره تحول آموزش و پرورش یک بازنگری در متون لازم است شما باید معارفی را به دانش‌آموزان بیاموزید که تحت تاثیر الهامات دشمنان نشوند.

سردار سلامی گفت: بهترین عمل ما امروزه نجات جوانان ما هستند؛ باید با استفاده از امکانات نشاط را به جوانان هدیه دهیم تا آنان بر دشمنان غلبه کنند. باید بچه‌ها را سرشار از افتخار و شادابی کنیم فلسفه بودن ما همین است. آگاهی‌بخشی به اولیا نسبت به مخاطرات پیش‌روی دانش‌آموزان، بسیار مهم است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار