انتخابی پاراتکواندو المپیک پاریس؛

دختر تکواندو کار ایران راهی پاریس شد

تهران (پانا) - در پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان، زهرا رحیمی به عنوان نماینده وزن منهای ۵۲ کیلوگرم کشورمان در بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ انتخاب شد.

کد مطلب: ۱۴۸۰۲۸۷
لینک کوتاه کپی شد
دختر تکواندو کار ایران راهی پاریس شد

به منظور حضور پرقدرت در رقابت‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴، رقابت‌های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان امروز ۲۱ خرداد به میزبانی خانه تکواندو، با حضور مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، سعید سلگی معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک، هادی ساعی رئیس، اصغر رحیمی دبیرکل و لیلا سلیمی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو، جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو و علی تاجیم رئیس سازمان تیم های ملی و با قضاوت رسمی داوران برگزار شد.

سه نماینده کشورمان در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، آیلار جامی، زهرا رحیمی و رزا ابراهیمی، برای کسب جواز حضور در پارالمپیک با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت «زهرا رحیمی» فنی‌ترین بازیکن آسیا در رقابت‌های قهرمانی پاراتکواندو ویتنام، با پیروزی برابر رقبا، مسافر پاریس شد.

پیش‌تر «آیلار جامی» با حضور در رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک پاریس به میزبانی کشور چین سهمیه را به نام ایران از آن خود کرده بود اما با پیروزی رحیمی در رقابت‌های انتخابی، وی جانشین جامی در پارالمپیک است و به همراه مریم عبدالله پور در وزن ۴۷- کیلوگرم ۲ نماینده کشورمان در گروه بانوان در این رویداد خواهند بود.

کاظمی‌پور با پایان رقابت های انتخابی در جمع ملی پوشان بیان کرد: خیلی خوشحالم که توفیق حضور در جمع شما را داشتم و باید زودتر در جمع صمیمی تان حضور پیدا می‌کردم. حقیقتا علاقه شخصی بالایی به بازیکنان پاراتکواندو دارم و امیدوارم تک تک شما در رویدادهای آتی به ویژه پارالمپیک پاریس موفق باشید.

وی ادامه داد: پاراتکواندو در هانگژو درخشان بود و امیدواریم این روند رو به رشد خود را ادامه دهند. باید از حق نگذشت و عنوان کرد هادی ساعی و دکتر رحیمی برای پاراتکواندو زحمات زیادی کشیده اند و بابت این اتفاق از مجموعه تکواندو سپاسگزارم و برای همه تکواندوکاران آرزوی موفقیت دارم.

تیم ملی پاراتکواندو ایران موفق به کسب ۵ سهمیه (۳ آقایان و ۲ بانوان) برای حضور در بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ شده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار