اسبقیان: حضور دفتر امور فرهنگی در معاونت ورزش قهرمانی باعث تسریع اقدامات فرهنگی می‌شود

تهران (پانا) - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: با قرار گرفتن دفتر امور فرهنگی در حوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نه تنها جایگاه این حوزه مهم متزلزل نخواهد شد بلکه انجام ماموریت‌های حوزه فرهنگی تسریع چشمگیری صورت گرفته است.

کد مطلب: ۱۴۷۷۹۵۷
لینک کوتاه کپی شد
اسبقیان: حضور دفتر امور فرهنگی در معاونت ورزش قهرمانی باعث تسریع اقدامات فرهنگی می‌شود

کمیسیون فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش کشور به ریاست سیدمحمد شروین اسبقیان، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای صبح امروز سه شنبه ۸ خرداد برگزار شد.

اسبقیان در این نشست ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رییسی رییس‌جمهور وهیات همراه اظهار داشت: بدون شک این حادثه غم‌انگیز دل همه ملت ایران را جریحه دار کرده، اما همه ما به فضل الهی و عنایت پروردگار و تدابیر مقام معظم رهبری راه و روش شهید جمهوررا ادامه خواهیم داد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با تاکید براینکه انقلاب و نظام ما انقلاب فرهنگی است، افزود: امروزه در دولت انقلابی و با حضور وزیر ورزش و جوانان انقلابی، موضوعات فرهنگی به صورت جدی پیگیری می‌شود.

سید محمد شروین اسبقیان گفت: با قرار گرفتن دفتر امور فرهنگی درحوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نه تنها جایگاه این حوزه مهم متزلزل نخواهد شد بلکه در انجام ماموریت‌های حوزه فرهنگی در سطح کشور تسریع چشمگیری صورت گرفته است و درحال حاضر معاونت ورزش قهرمانی وحرفه‌ای تحت عنوان معاونت فرهنگی، قهرمانی و ورزش حرفه‌ای به جد پیگیر برنامه‌ها و اهداف وزارت ورزش و جوانان است.

وی ادامه داد: مطمئنا پیگیری برنامه‌های فرهنگی از سوی معاونت قهرمانی و ورزش حرفه‌ای از فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها زودتر به نتیجه خواهد رسید وهمانطور که همه مطلع هستیم کار‌های فرهنگی بیشتر به فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها برمی‌گردد و درهمین راستا قرار گرفتن دفتر فرهنگی در معاونت توسعه ورزش قهرمانی و امورحرفه‌ای بهترین تصمیم در جهت تسهیل در کار‌ها و دست‌یابی به نتیجه مطلوب بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع فرهنگی از اولویت برنامه‌های معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی است، اظهار داشت: دراین معاونت تلاش کردیم تا عملکرد خوبی در حوزه فرهنگی داشته باشیم و موضوع فرهنگی و منویات رهبری سرلوحه کار خانواده ورزش قرار دارد.

سید محمد شروین اسبقیان با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها در دو حوزه فرهنگی و قهرمانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: تمامی فدراسیون‌ها باید با توجه به منویات مقام معظم رهبری به موضوع فرهنگی، برنامه‌ها و اهداف فدراسیون را پیش ببرند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگی و قهرمانی دو بال این معاونت هستند و اگر یکی از بال‌ها خوب عمل نکند مطمئنا به نتیجه دلخواه دست نخواهیم یافت و موضوع فرهنگی دغدغه این معاونت است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب کمک و همکاری تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها را می‌طلبد.

وی به پر رنگ دیده شدن موضوع فرهنگی در المپیک پاریس تاکید کرد و افزود: درحال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم بهترین کار فرهنگی را در رویداد مهم المپیک پاریس انجام دهیم؛ بنابراین گزارش در چهل وهشتمین نشست کمیسیون فرهنگی و تربیت بدنی کشور درخصوص نحوه تشکیل و فعالیت واحد امور فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی باشگاه‌های ورزش حرفه‌ای کشور، الزامات فرهنگی و اخلافی جامعه ورزش و آیین‌نامه پیوست فرهنگی ورزش کشور بعد از اعلام نظر ازسوی حاضرین به تصویب رسید.

ضمنا در این نشست مریم کاظمی‌پورمعاون توسعه ورزش بانوان، حجت الاسلام والمسلمین علی احدی مدیرکل امور فرهنگی، میرجلیلی مسئول بسیج ورزشکاران و آذرنوش مشاور وزیر در حوزه فرهنگی نیز حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار