کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛

فیروزپور و زارع فینالیست شدند/ ابوذری و اطری در دیدار رده‌بندی

تهران (پانا) -نمایندگان کشورمان در مسابقات ۵ وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا به مصاف حریفانشان رفته‌اند.

کد مطلب: ۱۴۶۷۷۲۴
لینک کوتاه کپی شد
فیروزپور و زارع فینالیست شدند/ ابوذری و اطری در دیدار رده‌بندی

مسابقات ۵ وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز (جمعه، ۲۴ فروردین ماه) در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شده است و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفانشان رفته‌اند که امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم جواز حضور در فینال را کسب کردند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ از سد کایسی تانابه از ژاپن گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر جمشید شریف اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله مقابل تایربک ژولماشبک اولو، دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۱۱ بر ۷ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین ابوذری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ظفربک اوتاخانوف، دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را شکست داد؛ وی در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک یونگ نام سو از کره شمالی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله مقابل کوتا تاکاهاشی، دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی‌پور در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ینگ ووتی ازکامبوج را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۳ بر یک مغلوب عظمت دولتبیکوف، دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان شد که با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، وفایی‌پور به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف لی پیلونگ از چین می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را از پیش رو برداشت؛ وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر شوهی گانگ از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماگومد شریپوف از بحرین، با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به دیدار فینال رفت. فیروزپور در این دیدار به مصاف برنده کشتی‌گیران قرقیزستان و ازبکستان می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر کومار آنیروده از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت؛ وی در این مرحله مقابل شامیل شریپوف از بحرین، با نتیجه ۵ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. زارع در این دیدار مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان قرار می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار