تأکید فدراسیون بر اصلاح قرارداد 6 بازیکن سپاهان

۱۰ باشگاه لیگ برتری ایران مجوز حرفه‌ای و ملی نمی‌گیرند/ کمیته استیناف از چهار یا پنج حکم کمیته انضباطی علیه سپاهان، بازگشت امتیازات را بخشید

تهران (پانا) - نایب رئیس دوم فدراسیون گفت طبق اعلام قبلی تا زمانی که قراردادهای شش بازیکن سپاهان اصلاح نشود، آنها حق بازی برای این تیم را ندارند. سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا شرکت دارد و با این حال فدراسیون پذیرفت تا زمان صدور رأی کمیته استیناف، این بازیکنان بازی کنند و حکم فوق حالا قابلیت اجرا پیدا کرده است.

کد مطلب: ۱۴۳۶۱۸۴
لینک کوتاه کپی شد
تأکید فدراسیون بر اصلاح قرارداد 6 بازیکن سپاهان

منصور قنبرزاده درباره موارد مربوط به مصوبات کارگروه نظارت بر قراردادها و سقف بودجه باشگاه‌ها اظهار داشت: کمیته مجوز حرفه‌ای به هیئت رئیسه فدراسیون اعلام کرد با ادامه روند فعلی باشگاه‌ها، 10 باشگاه لیگ برتری ایران مجوز حرفه‌ای و ملی نمی‌گیرند. فدراسیون فوتبال بر این اساس به اتفاقات ورود کرد و دو ماه دیگر که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌ها مجوز حرفه‌ای می‌دهد، می‌بینیم چه چالشی گریبان آنها را می‌گیرد.

وی ادامه داد:اگر فدراسیون فوتبال می‌خواست عافیت‌طلبی کند، به این مسئله ورود نمی‌کرد.به صورت کلی، همه بندهای دستورالعمل به تصویب کمیته تدوین مقررات و سپس هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال رسیده است. کمیته استیناف از چهار یا پنج حکم کمیته انضباطی علیه سپاهان، فقط بازگشت امتیازات را بخشیده است.

نایب رئیس دوم فدراسیون افزود:باید از متانت و حرفه‌ای گری ژوزه مورایس، سرمربی سپاهان تشکر کنم.اما طبق اعلام قبلی تا زمانی که قراردادهای شش بازیکن سپاهان اصلاح نشود، آنها حق بازی برای این تیم را ندارند. سرمربی سپاهان از این مسئله مستأصل شده بود و از سعه صدر او تشکر می‌کنم.سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کرد و اگر شش بازیکن این تیم مجوز بازی کمیته انضباطی را نمی‌گرفتند، نمی‌توانستند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند. با این حال فدراسیون پذیرفت تا زمان صدور رأی کمیته استیناف، این بازیکنان بازی کنند و حکم فوق حالا قابلیت اجرا پیدا کرده است.

وی همچنین گفت:با توجه به دستور ریاست محترم فدراسیون به کارگروه ناظر بر قراردادها ،مدیران عامل باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و سپاهان و همچنین نمایندگان کمیته‌های استیناف و انضباطی را دعوت می‌کنیم و همین هفته با آنها جلسه می‌گذاریم تا ابهامات را بشنویم. اینها فرصت اعاده دادرسی دارند و می‌توانند این مسئله را در دادگاه عالی ورزش (CAS) مطرح کنند.

قنبرزاده درباره بازدارندگی جرایم مالی باشگاه‌ها برای پایبند ماندن آنها به تصمیمات کارگروه سقف بودجه و نظارت بر قراردادها گفت: کسر امتیاز بازدارندگی بیشتری داشت اما دو کمیته از نظر حقوقی نظراتی داشتند. ضمن اینکه جرایم مالی قطعاً بازدارنده است. دستورالعمل ناظر بر قراردادها نظمی به فوتبال کشور می‌دهد، اما اشکالاتی دارد و به آن واقف هستیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار