توضیحات اتحادیه جهانی کشتی درباره صحنه جنجالی مبارزه یزدانی و تیلور

تهران (پانا) - اتحادیه جهانی کشتی توضیحاتی را درباره صحنه جنجالی مبارزه یزدانی و تیلور در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی ارائه داد.

کد مطلب: ۱۴۰۴۵۶۰
لینک کوتاه کپی شد
توضیحات اتحادیه جهانی کشتی درباره صحنه جنجالی مبارزه یزدانی و تیلور

مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد در حالی شب گذشته با شکست نماینده کشورمان به پایان رسید که صحنه‌ای جنجالی در این دیدار باعث ایجاد شبهه در عملکرد داوران شده بود.

مهمترین صحنه این نبرد، زمانی بود که حسن یزدانی روی‌ هجوم و دو خم حریف، کُنده کشتی‌گیر آمریکایی را کشید و داوران ۴ امتیاز برای او و یک امتیاز برای تیلور لحاظ کردند تا نتیجه کشتی ۵ بر یک شود.

این تصمیم با اعتراض مربیان آمریکایی همراه شد و بعد از بازبینی صحنه، امتیاز از یزدانی کم و به تیلور آمریکایی داده شد تا حساب کار ۵ بر ۳ به سود حریف شود، اتفاقی که اعتراض شدید کادرفنی ایران را به همراه داشت.

سایت اتحادیه جهانی کشتی امروز با انتشار صحنه آهسته این تصمیم جنجالی داوران در دیدار حسن یزدانی و تیلور دلیل تغییر تصمیم هیات داوری را این طور توضیح داد: پس از بررسی انتقادی از این صحنه، هیات داوران تصمیم گرفتند که کشتی‌گیر قرمز (حسن یزدانی) با وجود اینکه مجری فن بود، هنگامی که کُنده را کشید در لحظه (مماس شانه‌ها) دست خود را باز کرد، اما کشتی‌گیر آبی (تیلور) در ادامه حرکت را کنترل کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار