متین رضایی به مدال برنز تکواندوی جهان رسید

تهران (پانا) - نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران در رقابت‌های جهانی باکو ۲۰۲۳ توانست مدال برنز را بر گردن بیاندازد.

کد مطلب: ۱۳۷۵۸۲۳
لینک کوتاه کپی شد
متین رضایی به مدال برنز تکواندوی جهان رسید

بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از دیروز دوشنبه هشتم خرداد ماه در سالن ۲۵۰۰۰ نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان آغاز شد که تکواندوکاران اوزان ۶۸- کیلوگرم در گروه آقایان و ۵۷- کیلوگرم در گروه بانوان به دیدار با رقیبان رفتند.

در روز اول رقابت ها «متین رضایی» در وزن ۶۸- کیلوگرم و «تینا مدانلو» در وزن ۵۷- کیلوگرم نمایندگان ایران بودند که در گروه آقایان در نهایت متین رضایی برابر «بردلی سیندن» از بریتانیا در مرحله نیمه نهایی قرار گرفت. راند اول ۱۵ بر ۱۳ به سود بردلی به اتمام رسید و در راند دوم نیز نماینده بریتانیا موفق شد با نتیجه ۲۱ بر ۵ نیز رضایی را شکست دهد. رضایی با واگذاری نتیجه برابر قهرمان جهان مکزیک و نایب قهرمان المپیک توکیو توانست مدال برنز رقابت های جهانی باکو را تصاحب کرد.

پیش‌تر متین رضایی در دیدار نخست خود به مصاف «راج چوهان» از کشور هندوستان رفت و با نتیجه ۲ بر یک توانست این تکواندوکار را شکست دهد. رضایی در مرحله یک شانزدهم نهایی رو در روی «ویکتور سوزا» از برزیل قرار گرفت و در ۲ راند نفسگیر توانست حریفش را از پیش‌رو بردارد و در یک هشتم نهایی به مصاف «خاویر پرز پولو» از اسپانیا رفت و او را ۲ بر یک شکست داد و در مرحله بعدی مقابل «ژیائو» از چین قرار گرفت و به پیروزی ۲ بر یک دست یافت.

این نخستین مدال ایران در رقابت‌های جهانی باکو ۲۰۲۳ است. پیش از رضایی، مدانلو برابر حریف ازبکستانی خود نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

فردا سه‌شنبه و در روز دوم این رقابت‌ها زینب اسماعیلی، زهرا پوراسماعیل و علیرضا حسین پوربه مصاف رقیبان می‌روند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار