پیشنهاد عجیب یک پرسپولیسی به بازیکن استقلال

تهران (پانا) - پیشکسوت استقلال می‌گوید هر تیمی دربی را ببازد تا 6 ماه تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

کد مطلب: ۱۳۶۵۷۱۲
لینک کوتاه کپی شد
پیشنهاد عجیب یک پرسپولیسی به بازیکن استقلال

به گزارش ورزش سه، رضا حسن زاده یکی از مدافعان باتجربه سالهای دور استقلال است که سابقه حضور در دربی های متعددی را در کارنامه دارد. بازیکنی که با آبی پوشان با قهرمان آسیا نیز شد و همواره یکی از مهره های قابل اعتماد سرمربیان تیمش در شهرآورد تهران بوده است.

حسن زاده درخصوص مسائل مختلف و به ویژه دربی پایتخت به صحبت پرداخت، از روزگاری که در پادگان به سر می‌برده و با گرفتن مرخصی، برای تیمش بازی می‌کرده است.

دربی را چطور پیش بینی می‌ کنید؟

من خیلی کم دیده ام که دربی در این شرایط قرار بگیرد و هر دو تیم در کورس قهرمانی هستند. علاوه بر اینکه پیروزی در دربی مهم است، تیمی‌که بازنده می‌شود قهرمانی را از دست می‌دهد. هرکس برنده این بازی باشد، به قهرمانی نزدیک‌تر می‌شود. از آن طرف اگر ‌تیمی‌بازنده باشد، علاوه بر اینکه کورس قهرمانی را از دست می‌دهد، بازی دربی را می‌بازد. این دو حالت شرایط بازی را عوض می‌کند و اینگونه نیست که بی مهابا حمله کنند و روی ضدحمله و اشتباه حریف گل‌می‌زنند. جفت تیم ها از نظر روحی روانی آماده هستند. بازیکنان شاداب در هر دوتیم زیاد دیده ام ولی استقلال در دو بازی اخیر به مراتب شاداب‌تر بوده و این نشان می‌دهد بچه ها آمده هستند. حواشی استراماچونی باعث نشد استقلال در امتیاز گیری استپ کند. آنها خیلی با انگیزه‌تر بازی کردند و بیشتر گل زدند به خاطر همین شرایط تیم خوب است و یک مقدار باهوش بازی کردند. استقلال می‌تواند سه امتیاز را بگیرد و برای قهرمانی تلاش کند.

به زمان خودتان اشاره کنیم شما در یکی از بازی‌ها روز خوبی مقابل مهدوی کیا نداشتید.

مهدوی کیا که کلا ما را جا گذاشت و گل زد. در آن بازی ده نفره شدیم و محمد خرمگاه اخراج شد و اگر اخراج نمی‌شد این اتفاق نمی‌افتاد. بازی استقلال و پرسپولیس خاص است و حتی در حوزه خلیج فارس بیننده دارد. اگر قهرمانی را کنار بگذارید، بازنده این بازی تا شش ماه تحت تاثیر قرار می‌گیرد. چیزی که تیم استقلال اول احتیاج دارد، بردن پرسپولیس است و بعد فکر کردن به قهرمانی که از آن طرف هم از نظر روحی روانی محکم‌تر می‌شود. از یک هفته قبل دربی ذهن ها درگیر می‌شود و استرس خاص خودش را دارد و همه توقع دارند به نحو احسن در زمین بازی کنی و نتیجه خوبی بگیری. همین مساله باعث می‌شود شرایط بازی فرق کند. به همین دلیل کادرفنی به مراتب مسئولیت سنگین‌تری دارد و باید کاری کند استرس کم بشود که بچه ها ریلکس‌تر بازی کنند.

یک دربی هم ناصر خان حجازی دفاع کم گذاشته بود و شما اذیت شدید.

آن بازی صفر صفر شدیم چون ناصرخان بیشتر دوست داشت حالت تهاجمی‌در آن بازی داشته باشد. در یک برهه ای بجای اینکه هافبک دفاعی بگذارد، هافبک تهاجمی‌می‌گذاشت و به همین خاطر ما واقعا در آن بازی اذیت شدیم. خدا رحمتشان کند بالاخره سلایق چیدمان و نوع تفکر فرق می‌کند. آنالیز کردن خیلی مهم است و وقتی امکانات سخت افزاری اش را داشته باشی خیلی خوب است. به هرحال نقاط ضعف و قوت حریف آنالیز می‌شود.

یک دربی هم پادگان بودید و با زحمت به دربی رسیدید.

من سرباز بودم و قائم مقام پادگان ما پرسپولیسی هزار آتیشه بود. مرد بسیار دوست داشتنی بود ولی خیلی پرسپولیس بود. روزی که بازی داشتیم، او به من گفت باید به پادگان بیایی. من این را به منصور خان گفتم و ایشان گفت باید خودت یک کاری بکنی. من نیز در جواب گفتم اگر به پادگان نروم اضافه خدمت می‌خورم. قائم مقام پادگان گفت به یک شرط می‌گذارم برای بازی بروی که دو سه تا سوتی بدهی. من هم گفتم چشم ولی بازی را دو بر یک بردیم. من هم فردای بازی ۶ صبح به پادگان رفتم تا آن هایی که کری می‌خواندند حسابشان را برسم و واقعا همینطور نیز شد. همه می‌آمدند سرشان را پایین می‌انداختند و می‌رفتند. به هر حال هر کسی سلیقه ای دارد و این منجر به کری و جذابیت بازی می‌شود. کری باید حد و اندازه داشته باشد تا سبب بی احترامی نشود، استقلال و پرسپولیس مکمل هم هستند و هر کدام نباشند آن یکی تیم موجودیت ندارد. شاید سپاهان و گل گهر هم رقبای خوبی باشند ولی هیچ کدام به اندازه پرسپولیس برای استقلال جذابیت ندارند.

صحبت پایانی؟

امیدوارم استقلال دربی را ببرد تا ما با رفیقای پرسپولیسی کری بخوانیم و همینکه یک پله به قهرمانی نزدیک‌تر بشویم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار