فیروزپور مقتدرانه قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد

تهران (پانا) - امیرحسین فیروزپور در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان با غلبه بر حریفی از گرجستان، تیم کشورمان را صاحب دومین مدال طلا کرد.

کد مطلب: ۱۳۰۲۳۰۳
لینک کوتاه کپی شد
فیروزپور مقتدرانه قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان از ۲۴ مرداد در صوفیه بلغارستان آغاز شد و امروز (چهارشنبه - ۲۶ مرداد) به کار خود پایان خواهد داد.

مبارزه‌های رده‌بندی و فینال پنج وزن دوم از ساعت ۱۹:۳۰ امروز چهارشنبه به وقت تهران آغاز شد

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر کریستین آنگیال از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ادلان ویسخانوف از فرانسه به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف آندرو مارگیشویلی از کشور گرجستان رفت و در یک مبارزه یک طرفه و با ضربه فنی حریف خود را شکست داد و دومین طلای تیم ایران را در بلغارستان کسب کرد. فیروزپور در بلغارستان همه حریفان را با امتیاز عالی و بدون دادن حتی یک امتیاز مقتدرانه طلا گرفت.

این دومین طلای نماینده جویباری کشورمان در جوانان جهان است. او سال گذشته و در جهانی ۲۰۲۱ جوانان جهان در اوفا روسیه نیز طلا گرفته بود.

لحظاتی پیش آرمین حبیب‌زاده و عارف رنجبری آزادکاران وزن‌های ۶۱ و ۸۶ کیلوگرم در پیکارهای جوانان جهان در بلغارستان به ترتیب نقره و برنز گرفتند.

تا دقایقی دیگر امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به مصاف حریف خود می‌رود.

روز گذشته و در پنج وزن نخست سبحان یاری در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار