معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

انتشار بیش از ۱۸ هزار کتاب کودک و نوجوان در سال ۱۴۰۲

تهران (پانا) - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۸ هزار کتاب کودک و نوجوان منتشر شده است و پیش‌بینی می‌شود با تجمیع آمارها این تعداد به بیش از ۲۰ هزار عنوان برسد.

کد مطلب: ۱۴۶۲۴۸۸
لینک کوتاه کپی شد
انتشار بیش از ۱۸ هزار کتاب کودک و نوجوان در سال ۱۴۰۲

یاسر احمدوند، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه ۲۱مین دوره جشنواره ملی کتاب رشد که بعدازظهر امروز در محل باغ کتاب تهران برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۸ هزار کتاب کودک و نوجوان منتشر شده است و پیش‌بینی می‌شود با تجمیع آمارها این تعداد به بیش از ۲۰ هزار عنوان برسد. همچنین در سال گذشته  ۱۶ هزار کتاب کودک و نوجوان منتشر شده است.

احمدوند با بیان اینکه کل کتاب‌های منتشرشده قبل از دوران انقلاب اسلامی کمتر از سه هزار عنوان بود، عنوان کرد: این در حالی است که فقط بهمن امسال حدود ۹ هزار عنوان منتشر شده است. پس از دوران انقلاب اسلامی رشد و جهش فرهنگی بیش از سه برابری در حوزه کتاب رخ داده است که با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: ترویج و توزیع کتاب خوب در کشور بسیار زیاد است؛ اما در کیفیت آثار، موضوع ترویج و توزیع بسیار عقب مانده‌ایم. شناخت و معرفی آن به مخاطب به حد مطلوب نرسیده است؛ به عبارت دیگر، دانش‌آموزان و مربیان مطلع نمی‌شوند که چه آثاری منتشر شده است.

احمدوند اظهار کرد: نخبگان و مراجع تخصصی باید کتاب‌های خوب را به مردم معرفی کنند. درواقع، نخبگان و انجمن‌های تخصصی مرتبط با کار کودک در این حوزه باید کتاب را نقد کنند.

وی اضافه کرد: نشان رشد نشان معتبری است و امیدواریم توسعه این نشان ترویج پیدا کند. جشنواره ملی کتاب رشد از معدود جشنواره‌هایی است که به‌صورت مستمر در یک سال ادامه داشته است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ۲۰ میلیون جمعیت در روستا‌ها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: این جمعیت روستایی به کتاب‌ها دسترسی ندارند؛ هنچنین کتابخانه‌های روستایی کیفیت مطلوب نداشته و باید با دستور رئیس‌جمهور برای مدارس کتاب‌ها و کتابخانه جدید تجهیز کنیم. برگزیدگان جشنواره رشد برای تجهیز کتابخانه‌ها در روستاها باید ‌پیشتازانه عمل کنند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار