برگزاری مراسم احیای قدر در 30 بقعه و امامزاده شاخص قم

قم (پانا) - معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قم گفت مراسم احیای لیالی قدر و سوگواری شهادت امام علی(ع) در 30 بقعه شاخص استان قم تدارک دیده شده است.

کد مطلب: ۱۴۶۵۴۳۵
لینک کوتاه کپی شد
برگزاری مراسم احیای قدر در 30 بقعه و امامزاده شاخص قم

حجت‌الاسلام عطاءالله جباری، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف قم با اشاره به فرا رسیدن لیالی قدر و تدارک گسترده بقاع متبرکه استان برای این شب‌ها اظهار کرد: بر این اساس در 30 بقعه متبرکه شاخص استان، مراسم احیا و سوگواری سالروز شهادت امیرالمومنین علی(ع) برگزار خواهد شد.

وی افزود: از جمله‌ این حرم‌های مطهر می‌توان به آستان نورانی امامزادگان شاه سید علی(ع)، احمد(ع) خاکفرج، علی بن جعفر(ع)، موسی مبرقع(ع)، جمال غریب(ع)، جمال‌الدین(ع)، جعفر شهید(ع)، عبدالله(ع) قلعه چم و عبدالله ابیض(ع)، مسجد جامع، امامزادگان زینب خاتون و هاشم(ع) شهرستان کهک، چهار امامزاده و پنج امامزاده(ع) و دیگر بقاع و اماکن مقدسه اشاره کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این مراسم شامل محافل قرآنی و سخنرانی اساتید حوزوی است گفت: از دیگر بخش‌های مراسم احیای قدر در حرم‌های مطهر امامزادگان قم می‌توان به قرائت دعای جوشن کبیر، مداحی و مرثیه‌سرایی و آیین قرآن بر سر گرفتن اشاره کرد.

وی ادامه داد: در جوار بسیاری از بقاع، ایستگاه‌های صلواتی هم برپا می‌شود تا به پذیرایی از شرکت‌کنندگان بپردازد همچنین برخی از بقاع، ضیافت سحری هم برای احیاگران قدر تدارک دیده‌اند.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار