معاون راهبردی بنیاد هدایت:

بسیاری از آیات الهی ناظر به اهمیت کارهای تشکیلاتی است

قم (پانا) - معاون راهبردی بنیاد هدایت گفت بسیاری از آیات به مسئولیت‌پذیری اجتماعی اشاره می‌کنند و این نشان‌دهنده اهمیت کارهای اجتماعی و تشکیلاتی است.

کد مطلب: ۱۴۶۲۷۲۸
لینک کوتاه کپی شد
بسیاری از آیات الهی ناظر به اهمیت کارهای تشکیلاتی است

حجت‌الاسلام والمسلمین امید محلاتی، معاون راهبردی بنیاد هدایت امروز در رویداد توانمندسازی شهید محمد اصلانی ویژه کنش‌گران مسجدی به میزبانی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم، اظهار کرد: دین، اولیای الهی و ائمه معصومین(ع) آمده‌اند تا به انسان مسؤولیت پذیری فردی و اجتماعی را آموزش بدهند.

معاون راهبردی بنیاد هدایت در ارتباط با چگونگی مسئولیت فردی و اجتماعی عنوان کرد: نباید نسبت به مسؤولیت پذیری فردی «خود» و اجتماعی «جامعه» بی‌خیال و بی‌تفاوت باشیم بلکه باید احساس دغدغه‌مندی بسیاری نسبت به این موضوع داشته باشیم.

وی عنوان کرد: مسؤولیت پذیری فردی در ضمن انجام واجبات و احکام الهی، اخلاق و آداب نیز است که هر انسانی موظف به انجام و رعایت آن است.

محلاتی به رابطه خدا و انسان اشاره کرد و گفت: وقتی رابطه ما با خدا و جهان هستی بی‌نقص شد، می‌توانیم مسؤولیت پذیری فردی و اجتماعی را در زمینه قاموس اندیشه توحیدی قرار دهیم.

معاون راهبری بنیاد هدایت ادامه داد: نتیجه مسؤولیت پذیری فردی تقوای فردی است که با رعایت نمودن واجبات، احکام الهی، اخلاق و آداب نیکو می‌توان به آن دست یافت و تقوا را در خود زنده کرد.

وی تصریح کرد: خروجی تقوای فردی را می‌توانیم در مواقعی که ما در خطر افتادیم پیدا کنیم، عمده مشکل ما این است که خدا را نمی‌شناسیم و گناه می‌کنیم ولیکن با شناختن خدا دیگر سمت گناه نخواهیم رفت.

معاون راهبردی بنیاد هدایت اظهار کرد: مسؤولیت پذیری اجتماعی ماورای انجام وظیفه خود نسبت به حال جامعه است؛ مانند امر به معروف و نهی از منکر یعنی کار خوب را برای خود و مخصوصاً جامعه طلب می‌کنم.

محلاتی خاطر نشان کرد: وقتی به درک کاری برسیم که برای خود و جامعه نتیجه‌ خوبی به همراه دارد و مردم را نیز به درک آن دعوت کنیم، یعنی به مسئولیت پذیری اجتماعی رسیده‌ایم.

وی عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکری که از سر عقده گشایی و مجازات باشد، اشتباه است.

معاون راهبری بنیاد هدایت تصریح‌ کرد: اثری که در مسؤولیت پذیری اجتماعی وجود دارد، تقوا و ایمان جمعی است که این رحمت و توسعه الهی را شامل حال جامعه خواهد کرد.

وی عنوان کرد: اگر آیات الهی را بخوانیم، خواهیم دید که بسیاری از آیات به مسؤولیت پذیری اجتماعی اشاره می‌کنند و این نشان دهنده اهمیت کارهای اجتماعی و تشکیلاتی است.

محلاتی در پایان گفت: ما نسبت به حال افراد جامعه موظفیم و نسبت به حال جامعه مسئولیت خطیری داریم که باید در این خصوص نیازهای جامعه را برای مردم فراهم کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار