درس‌های فیلمنامه نویسی سریال «فارگو» در شماره 256 فیلم نگار

تهران (پانا) - دویست و پنجاه و ششمین شماره ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم‌نگار ویژه خرداد 1403 منتشر شد.

کد مطلب: ۱۴۷۷۹۹۱
لینک کوتاه کپی شد
درس‌های فیلمنامه نویسی سریال «فارگو» در شماره 256 فیلم نگار

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ابتدای بخش سینمای ایران، سیناپس فیلم‌های «مست عشق»، «آخرین تولد» و «عروسک» را می‌خوانیم و سپس نقد و تحلیل‌هایی که نویسندگان مجله درباره این آثار نوشته اند.

پرونده موضوعی این شماره به سریال «فارگو» اختصاص دارد که شامل مطالب خواندنی و متنوعی است از جمله: گفت‌وگو با نوآ هاولی، نویسنده و خالق سریال «فارگو»، الگوی سریال «فارگو» در شکل گیری و گسترش شبکه ارتباطی میان شخصیت ها، ۹ نکته که می توانیم از سریال «فارگو» درباره فیلمنامه نویسی یاد بگیریم، ۱۰ درس فیلمنامه نویسی از سریال تلویزیونی «فارگو»، درونمایه، لحن، خلاقیت های روایی و ویژگی های تکرارشونده فیلمنامه سریال «فارگو» و...

بخش سینمای جهان با سیناپس «تلماسه۲»، «اتاق معلمان» و «طعم غذا» آغاز می‌شود و با نقد و گفت‌وگوهایی با خالقان این آثار ادامه می‌یابد.

مطالعه تطبیقی کتاب و فیلمنامه «تلماسه۲» و تسلط بر کشمکش در فیلمنامه نویسی عناوین صفحات «سینما ادبیات» و «تجربه های پراکنده» می‌باشند.

فیلمنامه کامل این شماره به «زندگی‌های گذشته» نوشته سلین سونگ اختصاص دارد که توسط ارغوان اشتری به فارسی برگردانده شده است. سکانس برگزیده، یک نقد و گفت‌وگویی درباره ساختار این فیلمنامه، مطالب پایانی شماره خردادماه است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار