جمعی از شعرا با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

تهران(پانا) -جمعی از شعرا در شب میلاد حضرت امام‌حسن (ع) در قالب برگزاری شب شعر انقلاب اسلامی با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند و مهمان حسینیه‌ امام‌خمینی(ره) می‌شوند.

کد مطلب: ۱۴۶۴۹۹۷
لینک کوتاه کپی شد
جمعی از شعرا با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

میلاد عرفان‌پور، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری درباره‌ دیدار امسال شعرا با رهبری گفت: اکثر دعوت‌شدگان به دیدار با مقام معظم رهبری برای نخستین بار در این جلسه شرکت خواهند داشت. همچنین سهم خوب و کم‌نظیری به بانوان_شاعر در جمع مدعوین و شعرخوانان اختصاص یافته‌است.

وی افزود: دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب که هرساله در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، جدی‌ترین و صمیمی‌ترین محفل ادبی و فرهنگی کشور است که فراتر از مرز‌های ایران هم اثرگذاری دارد.

عرفان‌پور گفت: طبق روال هر سال مدیریت علمی و محتوایی جلسه و فرآیند رسیدن به مدعوین و شعرخوانان با دفتر شعر حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

مدیر مرکز آفرینش ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال دفتر شعر، تلاش برای برگزاری جلسه دیدار شاعران با مقام معظم رهبری را از اوایل پاییز ۱۴۰۲ آغاز کرد و در قالب جلسات هم‌اندیشی نظرات متعددی مطرح شد که برنامه‌ریزی‌های نوآورانه‌ای را به دنبال داشت.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر دفتر شعر و شورای ۱۲ نفره تخصصی، برای برقراری عدالت در دعوت‌ها و شعرخوانی‌ها و ارتقای کیفیت جلسه دیدار هم از نگاه مخاطب خاص و هم از دید عموم مردم، از جمله مواردی بود که مدنظر قرار گرفته است.

عرفان پور گفت: از جمله کار‌های انجام شده امسال ساختن سامانه‌ای از اطلاعات مربوط به سال‌های گذشته دیدار شاعران با مقام معظم رهبری است که به صورت یکجا قابل دسترس برای شورای تخصصی دیدار باشد تا بتوانیم به آمار حضور و شعرخوانی بیش از هزار شاعری که طی سال‌های گذشته در این دیدار حضور داشتند دسترسی داشته باشیم و تصمیمات شورا مبتنی بر این آمار و کیفیت شعر‌های مورد بررسی قرار گرفته، دقیق‌تر باشد.

وی افزود: امسال همچنین تلاش شده ورود شعر‌های خوب به شورای تخصصی بیشتر از سال‌های گذشته باشد و هم جشنواره‌های معتبر رصد شود و هم مسیر‌هایی که می‌شد به شعر خوب برسیم را بررسی کنیم.

عرفان پور  گفت: شورای بررسی آثار، امسال تغییراتی داشت و جلسات متعددتری را برگزار کرد و ترکیب شورا قدری چابک‌تر و جوان‌تر شد. از بین تحولات ایجاد شده در شورا میتوان به اضافه شدن دو بانوی شاعر از بانوان شعر کشور اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که بعد از ده‌ها ساعت جلسه کارشناسی مدعوین و شعرخوان‌ها در شورای تخصصی دیدار مشخص شدند.

مدیر مرکز آفرینش ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی تصریح کرد: اکثر دعوت شدگان به دیدار با مقام معظم رهبری برای نخستین بار در این جلسه شرکت خواهند داشت و سهم خوب و کم‌نظیری به بانوان شاعر در جمع مدعوین و شعرخوانان اختصاص یافته است که نسبت به میانگین سال‌های گذشته افزایش حدود هفتاد درصدی دارد.

وی بیان کرد: امیدواریم با تمهیدات دفتر شعر حوزه هنری انقلاب اسلامی و مسئولان بخش اجرایی این دیدار، جلسه بسیار خوبی در پیش داشته باشیم.

وی در پایان گفت: باتوجه به نقد‌هایی که پیش از این به برخی جلسات وارد بود، با کسب نظر از شاعران شاخص و پیشکسوت، کوشیده‌ایم امسال با جدیت بیشتر و ایجاد نوآوری‌ها، برخی خلأ‌های گذشته را پر کنیم و نقاط قوت را تقویت کنیم.

به‌ رسم هرساله، در شب میلاد حضرت امام‌حسن (ع)  جمعی از شعرا مهمان حسینیه‌ی امام‌خمینی می‌شوند و با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند. امسال هم مثل گذشته پیگیری امور علمی و محتوایی مرتبط با این جلسه توسط مرکز آفرینش‌های ادبی و دفتر شعر حوزه هنری انقلاب اسلامی انجام شده‌است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار