اهدای تندیس شهید علی لندی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

تهران (پانا) - ویژه‌برنامه «تئاردو» همزمان با چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در فرهنگسرای رازی (نوجوان) تهران برگزار می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۴۲۱۷۰
لینک کوتاه کپی شد

حسین شکیب‌راد، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ و رئیس فرهنگسرای رازی ضمن اعلام این خبر افزود: فرهنگسرای رازی با توجه به فعالیت در حوزه نوجوانان، به عنوان یکی از مراکز اصلی ویژه‌برنامه «اردوبازی» در طول سال جاری، میزبان حدود ۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان نوجوان بوده است.
وی ادامه داد: ویژه‌برنامه «اردو بازی» در قالب تورهای نیم‌روزه و یک‌روزه ویژه نوجوانان دختر و پسر با هدف آموزش و رشد علمی و مهارتی نوجوانان با ایجاد شادی و نشاط اجتماعی در فرهنگسراهای منتخب تهران در حال برگزاری است.
شکیب راد در خصوص برگزاری ویژه‌برنامه «تئاردو» گفت: همزمان با ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، فرهنگسرای رازی با توجه به ظرفیت اجرای محیطی، به مدت ۱۰ روز، میزبان بخش خیابانی این جشنواره است.
وی افزود: در ویژ‌ه‌برنامه «تئاردو» همزمان با ایام جشنواره فجر، نوجوانان شرکت‌کننده در ویژه‌برنامه «اردوبازی» هر روز ضمن شرکت در بخش‌های متنوع اردو شامل قایق‌سواری، بازی پینت‌بال، صخره‌نوردی و... به تماشای یکی از نمایش‌های خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر می‌نشینند.
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ شهر تهران موضوعات نمایش‌ها را مناسب نوجوانان دانست و اضافه کرد: سعی شده است نمایش‌های این بخش با محتوای مناسب نوجوانان با موضوعات آئینی، دفاع مقدس و موضوع روز غزه انتخاب و اجرا شود و نوجوانان بتوانند بر اساس سلیقه و نظر خود بر اساس فرم نظرسنجی، در انتخاب نمایش برتر از نگاه نوجوانان شرکت کنند.
شکیب‌راد شرکت نوجوانان در انتخاب اثر برتر را مهم دانست و گفت: نسل جدید و خصوصا متولدین دهه هشتاد، دارای نگاه خاص خود هستند و در همین راستا در این دوره از جشنواره تئاتر فجر، برای نخستین بار جایزه «نسل نو» و تندیس شهید علی لندی بر اساس انتخاب نوجوانان، به یکی از آثار برتر این جشنواره اهدا خواهد شد.
وی در پایان ضمن دعوت از نوجوانان برای حضور در این برنامه گفت: مدارس علاقه‌مند به شرکت دانش‌آموزان در این برنامه می‌توانند برای هماهنگی با شماره ۰۹۳۰۹۹۸۹۷۷۸ تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار