امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

تهران (پانا) - تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی توسط معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور و رئیس امور سینمایی ازبکستان امضا شد.

کد مطلب: ۱۴۰۸۹۳۷
لینک کوتاه کپی شد
امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی؛ یادداشت تفاهم همکاری مابین سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به‌ نمایندگی محمد خزاعی و سازمان سینمایی وابسته به وزارت فرهنگ جمهوری ازبکستان به نمایندگی فردوس عبدالخالق اف در زمینه مبادلات و همکاری‌های سینمایی امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری متناظر به علاقه و تمایل مشترک برای توسعه روابط دوستانه تحکیم و ارتقاء سطح همکاری‌های سینمایی و با توجه به روابط عمیق فرهنگی و تمدنی و بر مبنای برابری، احترام و منافع متقابل سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران و آژانس سینمایی وابسته به وزارت فرهنگ جمهوری ازبکستان به امضا رسید.

بر پایه این خبر، تبادل، نمایش و عرضه تجاری آثار سینمایی یکدیگر، با توجه به ظرفیت‌های موجود، و قوانین و مقررات کشورهای متبوع؛ دعوت متقابل به رویدادهای سینمایی (جشنواره‌ها و ...) در هر دو کشور و فراهم آوردن امکانات لازم جهت تسهیل شرکت و حضور فیلمسازان و سینماگران؛ تسهیل ارتباط، تبادل و مشارکت نیروهای تخصصی دو کشور در پروژه‌های سینمایی، تبادل دانش فنی و تخصصی و تبادل استاد و دانشجو در حوزه سینما، تولید فیلم‌های مشترک از جمله بلند، مستند، کوتاه و انیمیشن در زمینه‌های تاریخ مشترک، فرهنگ و آداب و رسوم دو کشور و تشویق از این کار، برگزاری هفته‌های فیلم مشترک، و تأمین رعایت کپی رایت برای آثار سینمایی مهم‌ترین محورهای حوزه همکاری در این تفاهمنامه است.

همچنین مقرر شد کمیته مشترکی شامل نمایندگان دو طرف به تعداد مساوی تسهیل و اجرای مفاد یادداشت تفاهمنامه و بررسی و رسیدگی به مسائل و مشکلات پیش‌روی آن را پیگیری کنند.

گفتنی است این تفاهنامه با حضور اصغر فارسی معاون‌توسعه مدیریت ‌و منابع سازمان سینمایی و امیرسعید کرمی رایزن فرهنگی ایران به امضا رسید.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار