قاضی‌زاده‌هاشمی:

رفع ناترازی بانک‌ها مستلزم جلوگیری از مداخلات اشخاص غیرمسئول است

تهران (پانا) - نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای رفع ناترازی بانک‌ها باید از مداخلات اشخاص غیرمسئول جلوگیری و از اعطای تسهیلات به ذی‌نفع واحد خودداری شود.

کد مطلب: ۱۴۸۱۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد
رفع ناترازی بانک‌ها مستلزم جلوگیری از مداخلات اشخاص غیرمسئول است

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، شامگاه شنبه به مدت ۷۵ دقیقه میهمان برنامه «میزگرد اقتصادی» شبکه یک سیما است. وی در این برنامه ضمن پاسخگویی به برخی سوالات، محورها و برنامه‌های خود در حوزه اقتصادی را تشریح می‌کند.

در این برنامه، فرشاد حیدری و ایمان زنگنه (مشاوران قاضی‌زاده‌هاشمی) هستند و حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، یحیی آل‌اسحاق و داوود دانش‌جعفری (3 کارشناس حوزه اقتصادی) در این میزگرد حضور دارند.

قاضی‌زاده هاشمی در این میزگرد اظهار کرد: در دهه گذشته، قدرت خرید خانواده‌ها ذره‌ذره کاهش پیدا کرده و دستمزدها از افزایش قیمت‌ها به دلیل تورم، جا ماند و حقوق کارکنان و کارمندان در برخی موارد حتی به وسط ماه هم نمی‌رسد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت‌ها به دلیل تورم، جاماندگی حقوق‌ها و دستمزدها، رشد اقتصادی در دهه ۹۰ منفی یا نزدیک به صفر بوده است. همچنین افزایش مهاجران غیرقانونی را شاهد بودیم که رقیب کار نیروی انسانی بازار ایرانی بوده‌اند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: رشد پایین اقتصادی به دلیل کاهش سرمایه‌گذاری‌ها اتفاق افتاده و دولت، خود باید سرمایه‌گذاری می‌کرد که به دلیل بدهکار بودن میزان سرمایه‌گذاری‌ها کاهش پیدا کرده بود همچنین هزینه ها به دلیل ناترازی‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله در انرژی و صندوق‍‌های بازنشستگی افزایش پیدا کرده بود. بخش خصوصی نیز با موانع بسیاری در حوزه کسب و کار روبرو بوده و انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری نداشته است.

قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: اختصاص ارز ترجیحی، یک اقتصاد رانتی ایجاد کرده و کاملا به هدف اصابت نکرده است. همچنین قاچاق معکوس در اقلامی چون دارو و گندم ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در ۱۵ سال قبل، یارانه دارو یک میلیارد دلار بود اما اکنون به چهار میلیارد دلار نزدیک شده در حالی که جمعیت ما معادل این رقم افزایش نداشته است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: عملکردها همیشه در نهاده‌های کشاورزی و کالاهای اساسی بیش از پیش‌بینی تخصیص ارز بوده که مشکلات کسری بودجه برای دولت درست می‌کند.

قاضی‌زاده‌هاشمی اظهار کرد: یارانه انرژی به افزایش شدت مصرف، هدررفت و قاچاق انرژی منجر و باعث به صرفه نبودن سرمایه‌گذاری در بخش انرژی شده و سبب شده تا شرکت ملی نفت نتواند بدهی خود به صندوق توسعه ملی را به طور کامل تسویه کند همچنین سرمایه گذاری ها در انرژی تجدیدپذیر به دلیل قیمت گذاری های دولتی اتفاق نمی افتد.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

«سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمد باقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

 

این خبر تکمیل می‌شود...

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار