قالیباف: نباید راه شهید جمهور متوقف شود

تهران(پانا)- رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی خستگی را خسته کرده بود، گفت: نباید راه شهید رئیسی متوقف شود یا از آن به عقب برگردیم.

کد مطلب: ۱۴۷۸۴۳۰
لینک کوتاه کپی شد
قالیباف: نباید راه شهید جمهور متوقف شود

به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در مراسم گرامیداشت شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در میدان امام حسین(ع) اظهار کرد: بعد از گذشت چند روز از شهادت شهدای خدمت ویژگی‌هایی از آن‌ها مطرح شد که همه این‌ها می‌تواند الگوی ما به ویژه مسئولان و کارگزارن نظام باشد.

وی با بیان اینکه خلوص و کار برای خدا در راس برجستگی‌های رئیس جمهور بود، گفت: بنا بر فرموده امام راحل، کار برای خدا خستگی و دلسردی ندارد؛ زندگی شهید آیت‌الله رئیسی به خصوص در دوران ریاست جمهوری به گونه‌ای بود که خستگی را خسته کرده بود؛ این شهید عزیز هیچ‌گاه علی رغم تمامی سختی‌ها و مشکلات و زخم زبان‌ها دلسرد نشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های آیت الله رئیسی در جلسات مختلف گفت: آیت‌الله رئیسی هرگز دلسرد نشد و همیشه صحبت‌هایشان حاکی از امید به آینده بود.

قالیباف ادامه داد: مهمترین ویژگی شهید رئیسی این بود که مردم را ولی نعمت خود می‌دانست و مردم را مزاحم فرض نمی‌کرد و با عشق برای مردم کار می‌کرد؛ لذا مهمترین و اساسی‌ترین کار رئیس جمهور شهید، داشتن رابطه با مردم در تراز انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه حق مردم دسترسی به کارگزارن نظام است، گفت: شهید رییسی در مقام رئیس جمهور نماد این موضوع شد و در عالی‌ترین سطح مسئولیت نشان داد هیچ حجاب و مانعی بین مردم و مسئول انقلابی وجود ندارد؛ او در هر فرصتی درد و دل مردم را شنید.

قالیباف ادامه داد: ما شخصیت عزیزی را از دست دادیم که خسارت بسیار بزرگی است اما خسارت بزرگ‌تر غفلت کردن ارزش‌ها و باورهای او است.

وی گفت: من نه فقط یک همکار بلکه یک همسنگر را از دست دادم؛ دوستی و رفاقت ما از مشهد و از آغاز جوانی در سال ۵۶ یعنی قبل از انقلاب و در مبارزه با رژیم ستم شاهی شروع شد و از همان زمان این مرد اهل توسل و عبادت بود.

قالیباف بیان کرد: بنده یک رفیق و دوست را از دست دادم که رفاقت و همکار و همسنگری ما به بیش از ۴۷ سال می‌رسد؛ این یار دیروز ما امروز در میان ما نیست و از دیدن جای خالی این شهید عزیز و گرانقدر دلتنگ و غصه‌دار هستیم و ثلمه بزرگی وارد شد؛ البته امروز رویکرد خدمت‌گزاری ایشان بیشتر از قبل میان مردم جا باز کرده و باعث انسجام بیشتر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما حق و اجازه نداریم چرخ های‌ تحول در حوزه حکمرانی و رابطه بین کارگزاری نظام با مردم باقی مانده از داوران شهید رییسی را متوقف کرده و یا خدای ناکرده به عقب برگردیم که این خیانت بزرگ به آرمان های امام راحل و شهدا و ظلم بزرگ به ولایت و مردم است. باید همه مصمم باشیم و تحت هیچ شرایطی این فرصت بزرگ را ضایع نکرده و از دست ندهیم.

قالیباف با بیان خاطره‌ای از رئیس جمهور شهید بیان کرد: زمانی که آیت الله رئیسی می‌خواست از امام رضا(ع) و خادمی ایشان به تهران بیاید، با اشک به من گفت هیچ جایی برایم بهتر از خدمت در جوار حضرت علی‌بن‌موسی الرضا نیست اگر امروز بنا بر تکلیف و وظیفه می‌آیم، فقط به عشق خدمت به مردم و مجبین اهل‌بیت علیه السلام است و از امام رضا(ع) خواستم توفیق خدمت را به من بدهد تا خدمتگزار صادقی در تراز انقلاب اسلامی باشم؛ با همین توسل بود که در دهه کرامت و ایام ولادت امام رضا (ع) به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و سه سال بعد درست در شب ولادت حضرت به شهادت رسید و کسی که اینگونه توسل و خدمت می‌کند، خدا او را در دنیا و آخرت ماندگار می‌کند.

رئیس مجلس در پایان یادآور شد: ملت ما در طول انقلاب اسلامی حوادث تلخی را دیدند که آخرین مورد آن شهادت رئیس جمهور بود و در تمامی این شرایط آرامش مردم و استحکام سیاسی کشور به نمایش گذاشته شد لذا چنین حوادثی هرگز نمی‌تواند خللی در امورات و عزم و آرامش و روحیه مردم داشته باشد و این‌ها نشان از قدرت و انسجام ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران عزیز دارد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار