آیت الله جوادی آملی: نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است

تهران (پانا) - آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با بیان این که نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است گفت ایران در مقطع تاریخی است که باید از همه نظر ممتاز باشد و این امانت الهی را درست رعایت کند تا آن به دست صاحب اصلی‌اش برسد.

کد مطلب: ۱۴۷۴۷۱۱
لینک کوتاه کپی شد
آیت الله جوادی آملی: نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاصدی دادستان ویژه روحانیت و هیات همراه افزود: در همین قرن اخیر با اینکه مردم به حسینیه ها و سقاخانه ها نسبت به مساجد احترام بیشتری قائل بودند و مهم ترین اموال خود را وقت سیدالشهداء و حسینیه ها می کردند، اما وقتی رضاخان با بگیر و ببند همین حسینیه ها و سقاخانه ها را جلوی چشم مردم تعطیل و تخریب کرد، صدای هیچ کسی به طرفداری از حسینیه ها بر نیامد.

وی ادامه داد: باید بدانیم که این خطر همیشه وجود دارد، اگر این امانت الهی را به درستی حفاظت نکنیم و هر روز از گوشه و کنار، اختلاسی و نجومی در بیاید، اگر خدای ناکرده مساله ای پیش بیاید، معلوم نیست که با دین الهی چه خواهند کرد.

آیت الله جوادی آملی گفت: ما مردان بزرگی هستیم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی ایرانی ها، چراکه هم تاریخ داریم و هم جغرافیا، هر جا در این کشور پهناور قدم بگذارید، اثری باستانی را مشاهده می کنید، ما بزرگیم و کشور نیز دارای سرمایه های عظیم خدادادی است، لذا در شأن مردم ایران نیست که کمیته امدادی و با گرانی اداره شوند.

وی گفت: همه ما در هر جایگاهی مسوول هستیم، دنیا و مقام خواهی و من و ما هیچ مشکلی را حل نمی کند، انسان نه بیراهه باید برود و نه راه کسی را ببندد، باید در بندگی خالص بود، هم مراقبت داشت و هم مواظبت؛ ما سرمایه های عظیمی همچون قرآن کریم از یک سو و اهلبیت عصمت و طهارت از سوی دیگر داریم و می توانیم کشور را به بهترین وجه اداره کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار