زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت:

اختلال اخیر اینترنت به دلیل مشکل فیبر نوری در کشور گرجستان بود

افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت تا خرداد ۱۴۰۳ از اپراتورها

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اختلالی در اینترنت نداریم،‌ گفت چند روز پیش قطعی داشتیم که از سمت گرجستان بود و حل شد. در گرجستان فیبر نوری قطع شده بود و حملات راه‌سازی منجر به قطع شدن فیبر نوری شده بود.

کد مطلب: ۱۴۴۲۹۷۹
لینک کوتاه کپی شد
اختلال اخیر اینترنت به دلیل مشکل فیبر نوری در کشور گرجستان بود

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت‌وگو با پانا در خصوص اختلال اخیر اینترنت، اظهار کرد: «اختلالی در اینترنت نداریم. چند روز پیش قطعی داشتیم که از سمت گرجستان بود و حل شد. در گرجستان فیبر نوری قطع شده بود و حملات راه‌سازی منجر به قطع شدن فیبر نوری شده بود. اختلالی بود که در طی 2 تا 3 ساعت حل شد و مشکلی در داخل کشور نداشتیم.»

وی در جمع خبرنگاران نیز با اشاره به پرتاب ماهواره ثریا گفت: این دهمین پرتاب در دولت سیزدهم بود. اولین پرتاب در دی‌ماه ۱۴۰۰ انجام شد و تا دی ۱۴۰۲ به ۱۰ پرتاب رسیدیم که معادل ۱۰ سال پیش از آن بوده است. ان‌شالله پرتاب‌های دیگری هم خواهیم داشت. این پرتاب‌ها ثمره کارهایی است که صنعت فضایی کشور روی زمین انجام می‌دهد. تا زمانی که ماهواره‌ یا محموله‌ای به فضا نرود نمی‌دانیم درست کار می‌کند یا نه.

زارع‌پور ادامه داد: تلاش می‌کنیم محموله‌های چندصد کیلویی را در مدار قرار بدهیم. در افق ۱۴۱۰ باید به قراردادن محموله‌های هزار کیلویی در مدار برسیم. نگاه دولت سیزدهم به این حوزه راهبردی است. آیت الله رئیسی این موضوع را جدی پیگیری می‌کند و تا به حال دو جلسه شورای‌عالی فضایی برگزار شده و جلسه سوم هم تشکیل می‌شود. در بخش دفاعی و در وزارت ارتباطات همه همدل شدیم تا صنعت فضایی را به یک نقطه مطلوب برسانیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای برگزاری انتخابات، گفت: یکی از وظایفی که به ما سپرده شده ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی است که تلاش می‌کنیم تا روز برگزاری انتخابات این زیرساخت‌ها، پایداری لازم را داشته باشند تا در شعب اخذ رأی سامانه‌های مرتبط در دسترس برگزارکنندگان انتخابات باشد.

زارع‌پور همچنین با ارائه آماری از استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: براساس گزارشات استقبال از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی ۵ برابر شده است و روز به روز به مخاطبان آن‌ها افزوده می‌شود.

وی درباره ضمانت افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت تا خرداد ۱۴۰۳ از اپراتورها، تاکید کرد: دیروز جلسه‌ای با حضور نمایندگان اپراتورها در وزارت ارتباطات برگزار شد. در آنجا داشبوردی رونمایی شد که آن را به شکل عمومی اعلام کردیم. مردم می‌توانند ببینند سرعت اینترنت اکنون چگونه است و در آینده چگونه خواهد بود. سازمان تنظیم مقررات به عنوان نماینده مردم حتماً بر عملکرد اپراتورها نظارت می‌کند. ما این امر را به الحاقیه پروانه اپراتورها که اگر انجام ندهند با آنان برخورد و جریمه شوند.

وی همچنین با اشاره به تمدید ثبت‌نام بسته اینترنت هدیه دولت تا پایان دهه فجر، گفت: به مناسبت ۱۳ رجب ثبت نام بسته اینترنت هدیه دولت تا پایان دهه فجر تمدید شد و کسانی که هنوز موفق نشدند می‌توانند با مراجعه به سایت خدمات دولت هوشمند شماره تلفن خود را مشخص کنند تا اینترنت رایگان برای آن‌ها فعال شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار