اسامی‌ هزار داوطلب تاییدصلاحیت‌شده جدید به وزارت کشور ارسال شد

۱۹ بهمن لیست نهایی تاییدصلاحیت‌شدگان اعلام می‌شود‌

تهران (پانا) - سخنگوی شورای نگهبان گفت فهرست اسامی یک هزار نفری که تاکنون در مرحله شورای نگهبان تایید شدند، به وزارت کشور ارسال شد و در روز ۱۹ بهمن لیست نهایی تاییدصلاحیت‌شدگان اعلام می‌شود.

کد مطلب: ۱۴۴۲۲۹۱
لینک کوتاه کپی شد
اسامی‌ هزار داوطلب تاییدصلاحیت‌شده جدید به وزارت کشور ارسال شد

‌به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۱ سیما اظهار داشت: براساس قانون سه مرحله برای بررسی صلاحیت‌ها پیش‌بینی شده است که به ترتیب عبارتند از هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت و شورای نگهبان.

وی با اعلام اینکه اکنون در مرحله رسیدگی به صلاحیت‌ها در شورای نگهبان هستیم، اظهار داشت: بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان از روز ۲۰ دی آغاز شده است. اعضای شورای نگهبان شخصاً به بررسی اعتراضات داوطلبانی که در مرحله قبل (هیات‌های نظارت) تایید نشدند، می‌پردازند.

‌طحان‌نظیف افزود: اعضا پرونده‌های داوطلبان را بررسی می‌کنند. اگر ابهام و شائبه‌ای وجود داشته باشد، با داوطلب تماس می‌گیرند یا در صورت نیاز از فرد دعوت می‌کنند. اسناد، ادله و دفاعیات داوطلب را دریافت می‌کنند و در نهایت تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه اعلام کرد که تاکنون در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان بیش از یک هزار نفر تایید صلاحیت شدند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان نهایی که ۱۹ بهمن است زمان زیادی باقی مانده است. تلاش‌های شبانه‌روزی ادامه دارد. تک تک پرونده‌های داوطلبان توسط اعضا بررسی می‌شود. موارد با داوطلبان در میان گذاشته می‌شود و تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

‌طحان‌نظیف در پایان این گفتگوی تلویزیونی خبر داد که ساعتی پیش فهرست اسامی یک هزار نفری که تاکنون در مرحله شورای نگهبان تایید شدند، به وزارت کشور ارسال شد و در روز ۱۹ بهمن لیست نهایی تاییدصلاحیت‌شدگان اعلام می‌شود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار