امیر آشتیانی در حاشیه جلسه هیات دولت:

محدودیتی در دفاع از منافع ملی و مردم‌ قائل نیستیم

روسیه قول داد به امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی ایران احترام بگذارد

تهران (پانا) - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره حمله موشکی سپاه علیه تروریست‌ها، گفت ما در دفاع از منافع ملی و مردم‌ هیچ محدودیتی قائل نیستیم و حتما این کار را با اقتدار انجام می‌دهیم.

کد مطلب: ۱۴۴۱۱۶۹
لینک کوتاه کپی شد
محدودیتی در دفاع از منافع ملی و مردم‌ قائل نیستیم

امیر محمدرضا آشتیانی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به گفت‌وگو با وزیر دفاع روسیه، اظهار کرد: با روسیه همواره مذاکراتی را داریم. با وزیر دفاع روسیه درباره ملاحظاتی که در منطقه داریم به‌خصوص احترام به حق حاکمیت صحبت کردیم و روسیه قول داد به امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی ایران احترام بگذارد. با توجه به اینکه ما یک ارتباط راهبردی با روسیه داریم، فکر می‌کنم آنها نیز نسبت به این قضیه مُصر هستند و قول داده‌اند این را رعایت کنند.

وی در خصوص عملیات موشکی ضدتروریستی سپاه، گفت: ما در دفاع از منافع ملی و مردم هیچ محدودیتی قائل نیستیم و حتما این کار را با اقتدار انجام می‌دهیم.

امیر آشتیانی بیان کرد: ما تروریسم را در سراسر جهان محکوم می‌کنیم، بنابراین اگر هر نوع اقدامی در ارتباط با نقض حقوق مردم و اقدامات تروریستی علیه مردم ما انجام شود حتما عکس‌العمل نشان می‌دهیم و دیدید که به شدت هم این کار را می‌کنیم و هیچ محدودیتی قائل نیسیتم اما به حق حاکمیت، منافع کشورها و حقوق و قوانین آنها و تمامیت ارضی همه کشورها خصوصا همسایگانمان احترام می‌گذاریم، اما به هیچ عنوان نمی‌پذیریم کسی در مرزهای ما شیطنت کند و حتما برخورد می‌کنیم.

وی درباره موشک‌ خیبرشکن نیز گفت: ما انواع و اقسام موشک‌ها را داریم که یکی از آنها خیبرشکن است. هر زمان لازم بدانیم از آنها استفاده می‌کنیم؛ ما یک قدرت موشکی در دنیا هستیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: ما انواع و اقسام موشک‌ها را چه موشک‌های کروز و چه بالستیک همه را در اختیار داریم و همه را دنبال می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که سطح فناوری‌ها را در این حوزه ارتقا دهیم و این موشک‌ها حتما در دستور کار ما قرار دارد و نتایج خوبی نیز به‌دست آورده‌ایم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار