در گفت‌وگو با پانا مطرح شد؛

توضیح وزیر ارشاد درباره ادغام خبرگزاری‌های دولتی

عنوان «خبرگزاری» برای بسیاری از رسانه‌ها غیرواقعی است

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عنوان خبرگزاری برای بسیاری از رسانه‌ها غیرواقعی است، گفت خبرگزاری‌های «رضوی»، «شبستان»، «ایبنا» و «ایرنا» خبرگزاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مجموعه‌ای تشکیل شده است و در حال فعالیت هستند؛ ما تلاش می‌کنیم از خودمان شروع کنیم تا سایر رسانه‌ها را نیز ساماندهی کنیم.

کد مطلب: ۱۴۳۸۵۳۱
لینک کوتاه کپی شد
توضیح وزیر ارشاد درباره ادغام خبرگزاری‌های دولتی

محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با پانا در خصوص ادغام خبرگزاری‌های دولتی، اظهار کرد: «این طرح به این صورت است که خبرگزاری‌های دولتی استانداردسازی شوند. وزارت ارشاد چهار خبرگزاری داشت؛ «رضوی»، «شبستان»، «ایبنا» و «ایرنا» خبرگزاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مجموعه‌ای تشکیل شده است و در حال فعالیت هستند. ما به دنبال ادغام نیستیم. عنوان رسانه‌های اصلی باید خبرگزاری باشد. عنوان خبرگزاری برای بسیاری از رسانه‌ها غیرواقعی است. ما تلاش می‌کنیم از خودمان شروع کنیم تا سایر رسانه‌ها را نیز ساماندهی کنیم.»

وی افزود: «در کشورهای توسعه یافته دنیا چهار تا پنج خبرگزاری وجود دارد اما در کشور ما 42 خبرگزاری فعالیت می‌کنند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد بیان کرد: «تصمیم‌گیری در خصوص ادغام خبرگزاری‌ها باید در هیات نظارت مورد بررسی قرار بگیرد که هیاتی فراقوه‌ای است و این موضوع باید در آن هیات بررسی شود.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار