اسماعیل هنیه وارد قاهره شد

زیاد النخاله: تبادل اسرا براساس اصل همه در برابر همه است

تهران (پانا) - منابع خبری اعلام کردند که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس به مصر رفته و هیاتی از جنبش جهاد اسلامی نیز عازم این کشور شد.

کد مطلب: ۱۴۳۳۹۷۲
لینک کوتاه کپی شد
اسماعیل هنیه وارد قاهره شد

به گزارش الجزیره، یک منبع ارشد در جنبش حماس اعلام کرد که یک هیات از این جنبش به ریاست اسماعیل هنیه وارد قاهره شد تا با مسئولان مصری دیدار و رایزنی کند.

شبکه الشرق عربستان نیز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که هیاتی از حماس در قاهره در حال رایزنی درمورد پیشنهادات متعدد آتش بس احتمالی است.

این منبع اعلام کرد که آتش بس موقت یک هفته‌ای در مقابل آزادی ۴۰ اسیر صهیونیست در غزه، یکی از پیشنهادات مطرح شده است که این اسرا، زنان، کودکان و مردان غیرنظامی را شامل می‌شود.

از سوی دیگر، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که طی روزهای آتی هیاتی از این جنبش به ریاست وی، راهی قاهره خواهد شد.

النخاله اضافه کرد: ما با رویکردی شفاف راهی قاهره خواهیم شد و آن توقف تجاوزها و خروج نیروهای دشمن از غزه و بازسازی آن است.

وی بر اصل تبادل اسرا در برابر همه اسیران فلسطینی تاکید کرد و گفت: این بخشی از یک روند سیاسی است که تمام نیروهای سیاسی و در راس آن جنبش حماس در خصوص آن توافق نظر دارند.

این دومین سفر رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به مصر از هفتم اکتبر همزمان با آغاز عملیات طوفان الاقصی است و هنیه نهم نوامبر (۱۸ آبان) نیز به این کشور سفر کرده بود.

پیش تر کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داده بود، مذاکرات مهم و جدی برای آزادی اسرای این رژیم در جریان است؛ اما توافق قریب الوقوع نیست.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت و صدها فلسطینی را شهید کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار