واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران

پارلمان اروپا چشم خود را بر وحشیانه‌ترین کشتار شهروندان بی‌گناه فلسطینی، بسته است

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران را نشان‌دهنده سردرگمی آن‌ها در برابر استکبارستیزی جمهوری اسلامی دانست و گفت متأسفانه پارلمان اروپا چشم خود را بر وحشیانه‌ترین کشتار فجیع ده‌ها هزار شهروند بی‌گناه فلسطینی، بسته است.

کد مطلب: ۱۴۲۶۵۴۱
لینک کوتاه کپی شد
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران

ناصر کنعانی در اظهاراتی، مفاد مندرج در قطعنامه اخیر پارلمان اروپا در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را برآمده از رویکرد مخرب برخی جریان های اروپایی نسبت به جمهوری اسلامی ایران دانست و آن را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این باره تصریح کرد: قطعنامه مداخله‌جویانه پارلمان اروپا نشان دهنده سردرگمی بعضی طرف‌های اروپایی در برابر واقعیت اقتدار توأم با استکبارستیزی جمهوری اسلامی ایران است.

کنعانی افزود: هم‌نشینی و هم‌صدا شدن با گروهک‌های تروریستی، بخشی از فهرست بلند اقدامات بدخواهانه علیه ملت ایران در طول بیش از چهار دهه گذشته بوده و اقدامات نمایشی و شعارهای دروغین بشردوستانه آنان، هرگز پاک‌کننده سابقه سیاه حمایت این طرفها از جنایتکاران و قاتلان ملت ایران نخواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: در حالیکه افکار عمومی دنیا از جمله در کشورهای اروپایی از استمرار بی‌رحمانه ترین جنایات ضدبشری رژیم آپارتاید و کودک‌کش اسرائیل در غزه، غمگین، وحشت‌زده و خشمگین است و درخواست خود از مقامات کشورهایشان برای توقف نسل‌کُشی و جنایات جنگی علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه را با صدای بلند در خیابان‌های شهرهای مختلف این قاره فریاد می‌زنند، متأسفانه پارلمان اروپا که مدعی نماد دموکراسی و ارزش‌های به اصطلاح حقوق بشری و انسانی است، چشم خود را بر بی‌سابقه ترین و وحشیانه‌ترین مجازات دسته‌جمعی و کشتار فجیع ده‌ها هزار شهروند بیگناه فلسطینی که ۷۰ درصد آنان زنان و کودکان هستند، بسته است و البته این رویکرد دوگانه از چشم و قضاوت آزاداندیشان و وجدان‌های بیدار جهان پنهان نیست.

کنعانی به بانیان و تنظیم کنندگان اینگونه قطعنامه‌های بی‌ارزش ضدایرانی توصیه کرد با اصلاح رفتارها و سیاست‌های غلط و شکست خورده قبلی در قبال دولت و ملت ایران، سیاست تعامل و همکاری سازنده مبتنی بر احترام و منافع متقابل را در پیش گیرند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار