به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد؛

برگزاری اولین دور گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و روسیه در خصوص بریکس

تهران (پانا) - گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و روسیه در خصوص بریکس به میزبانی معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه کشورمان برگزار شد.

کد مطلب: ۱۴۲۳۶۸۸
لینک کوتاه کپی شد
برگزاری اولین دور گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و روسیه در خصوص بریکس

اولین دور گفت‌وگوهای دو جانبه معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صبح امروز به میزبانی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه کشورمان برگزار شد.

طی این مذاکرات سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاده ویژه این کشور در امور بریکس پس از تبریک عضویت کشورمان در این گروه، به آغاز ریاست دوره‌ای روسیه از ابتدای ژانویه ۲۰۲۴ اشاره نمود و اولویت‌های روسیه در خصوص بریکس را در دوران ریاست کشورش بر این سازمان تشریح کرد. مقام روس همچنین گزارشی مشروح از سوابق و پیشینه اقدامات بریکس را ارائه نمود.

صفری نیز در این دیدار حوزه فعالیت‌های بریکس را بسیار گسترده و متنوع توصیف کرد.

طرف ایرانی همچنین عزم جدی کشورمان برای حضور فعال در این گروه را بیان کرد و گفت: وزارت امور خارجه ایران نهایت تلاش خود را در ایفای نقشی مؤثر و سازنده در بریکس به کار خواهد بست.

در این دور از مذاکرات در خصوص فعالیت‌های بریکس در زمینه‌های اقتصادی، مالی، تجارت، انرژی، حمل و نقل، پارلمانی، کشاورزی، فن آوری های نوین، علمی - پژوهشی، بهداشت، فنآوری اطلاعات، محیط زیست، هوا - فضا، ورزشی، فرهنگی، جوانان و همچنین توسعه بریکس در آینده مذاکره و تبادل نظر شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار