با صدور بیانیه‌ای مشترک؛

ایران و سودان روابط خود را سرگرفتند

تهران (پانا) - جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، متعاقب تماس‌های صورت گرفته میان مقامات عالی دو طرف در ماه‌های اخیر‌ تصمیم گرفتند در راستای خدمت به منافع دو کشور، روابط دیپلماتیک خود را از سرگیری کنند.

کد مطلب: ۱۴۱۱۳۷۰
لینک کوتاه کپی شد
ایران و سودان روابط خود را سرگرفتند

‌وزارت امور خارجه روز دوشنبه در بیانیه مشترک از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و سودان توافق شده در تاریخ ۱۷ مهر ۱۴۰۲ (۹ اکتبر ۲۰۲۳) اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سودان، متعاقب تماس‌های صورت گرفته میان مقامات عالی دو طرف در ماه‌های اخیر، تصمیم گرفتند در راستای خدمت به منافع دو کشور، روابط دیپلماتیک خود را از سرگیری کنند.

وزارت امور خارجه افزود: دو دولت توافق کردند روابط دوستانه فی‌مابین را بر اساس احترام متقابل به حاکمیت، برابری، منافع مشترک و همزیستی مسالمت‌آمیز توسعه دهند.

این بیانیه خاطرنشان کرد: دو طرف توافق کردند همکاری خود را در زمینه‌های مختلفی که می‌تواند منافع ملت های دو کشور را محقق کند و امنیت و ثبات منطقه را تامین نماید، گسترش دهند.

وزارت امور خارجه تاکید کرد: دو طرف توافق کردند اقدامات لازم را برای گشایش سفارتخانه‌های دو کشور در آینده نزدیک، انجام داده و هماهنگی‌های لازم را برای تبادل هیئت‌های رسمی برای بررسی راه‌های گسترش همکاری میان دو کشور انجام دهند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار