الهیان در گفت‌‎وگو با پانا:

حضور آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل به ابهامات خاتمه خواهد داد

راهبرد رئیس‌جمهوری در عرصه سیاست خارجی، ایجاد توازن در روابط بین‌الملل است

تهران (پانا) - یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل به ابهامات خاتمه خواهد داد، گفت رئیس‌جمهوری در این مجمع، مواضع صریح و شفاف جمهوری اسلامی ایران را اعلام خواهند کرد بر همین اساس از ابهامات و شبهات جلوگیری خواهد شد.

کد مطلب: ۱۴۰۴۴۱۳
لینک کوتاه کپی شد
حضور آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل به ابهامات خاتمه خواهد داد

زهره الهیان در گفت‌وگو با پانا درخصوص سفر آیت الله رئیسی به نیویورک، اظهار کرد: «سفر آقای رئیسی به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل سفر مهمی از نظر بین‌المللی تلقی می‌شود. پیام جمهوری اسلامی ایران در مجامع جهانی از تریبون سازمان ملل ارسال خواهد شد. در کنار سخنرانی آیت‌الله رئیسی و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مهم منطقه و مسائل بین‌الملل، دیدارهای دوجانبه در حاشیه اجلاس نیز برگزار خواهد شد که بسیار تعیین‌کننده است.»

وی افزود: «راهبرد آقای رئیسی در عرصه سیاست خارجی، ایجاد توازن در روابط بین‌الملل است که قاعدتاً این فرصت، فرصت بسیار خوبی از جهت برقراری تعاملات با کشورهای مختلف و همچنین در قالب مجمع عمومی سازمان ملل است.»

این عضو کمیسیون امینت ملی بیان کرد: «قطعاً حضور رئیس‌جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل به بسیاری از ابهامات خاتمه خواهد داد. ضمن اینکه رئیس‌جمهوری در نطق خود، مواضع صریح و شفاف جمهوری اسلامی ایران را اعلام خواهد کرد بر همین اساس از ابهامات و شبهات جلوگیری خواهد شد.»

لازم به ذکر است؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی به منظور شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امشب در راس هیاتی سیاسی عازم مقر دائمی این سازمان در نیویورک خواهد شد.

رئیس جمهوری در جریان این سفر، ضمن شرکت و سخنرانی در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی، دیدارهایی نیز با تعدادی از سران کشورهای شرکت‌کننده در این نشست خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار