فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی:

دشمن رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد

تهران‌(پانا) - فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن در هر نقطه ای حرکت می‌کند به جسم سخت انقلاب اسلامی برخورد می‌کند، گفت دشمن ما رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد بلکه ترکیبی از هزاران اپراتور است که پس از ناکامی در عرصه‌های مختلف امروز به میدان ناامید سازی و ایجاد تردید میان جوانان روی آورده است.

کد مطلب: ۱۳۹۷۰۱۳
لینک کوتاه کپی شد
دشمن رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزا و اسارت آل الله با اشاره به ابعاد مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در چهار دهه اخیر تاکید کرد : امام خامنه ای (مد ظله العالی) با مدیریت و هدایت های هوشمندانه و مدبرانه ایران اسلامی را از رود نیل تحریم، تهدید، فشار اقتصادی، فتنه‌های بزرگ و جنگ های روانی عبور دادند.

فرمانده کل سپاه افزود: امام خامنه ای با مدیریت دقیقشان به ما انبساط خاطر دادند و دشمنان را مایوس کردند. ایشان بدون ذره ای میل به دشمن، در مقابل مستکبرین عالم ایستادند و گویی این موضوع به ولایت فقیه الهام شده بود.

سرلشکر سلامی با اشاره به عملکرد درخشان سپاه از ابتدای تشکیل این نهاد انقلابی تاکنون گفت: تصویری که از سپاه تا به امروز ارائه شده است؛ عمیق، درخشان، امید بخش، الهام آفرین، حرکت آفرین و رو به جلو است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) روحیه جهادی را در بین مسلمانان عالم تقویت کردند؛ گفت: حاکمیت جهان اسلام قدرت می‌خواهد و اگر مسلمانان ضعیف باشند حذف خواهند شد. جهان اسلام امروز یک مفهوم اساسی است؛ حال آنکه در گذشته به صورت دقیق این مفهوم محقق نشده بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شرارت‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در سراسر جهان گفت: امروز آمریکا بیش از هر زمان دیگری رو به زوال است و دشمن امروز در اوج ضعف قرار دارد. اگر به تاریخ ۴۵ ساله اخیر نگاهی بیاندازیم می بینیم که هر چه پیش می رویم دشمنان ما ضعیف تر و ما و محور مقاومت قوی تر می شویم.

وی افزود: آمریکا در افغانستان ستونی از تجهیزات نظامی را بر جای گذاشت و فرار کرد و این نشان می دهد که استکبار جهانی در طول زمان ضعیف تر شده است. اسراییل هم نسبت به سال ۱۹۶۷ ضعیف تر و حزب الله از آن زمان قوی تر و تجهیزات و ادواتش بهتر و به روز تر شده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هر چند گزینه برتر دیپلماسی است اما دیپلماسی بدون محتوای قدرت کارساز نیست، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی و محور مقاومت در مقابل آمریکا، اسرائیل غاصب و همپیمانانش در منطقه دست برتر را در اختیار دارند و این مهم با تدبیر و درایت رهبری معظم انقلاب و مجاهدت و استقامت امت اسلامی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه امروز ساختن جغرافیای سیاسی در جهان سخت ترین کارها است که ایران اسلامی این امر را محقق کرده است، گفت: انقلاب اسلامی استکبار را فرسوده کرده و استخوان‌های آمریکا از درون تهی شده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تجربه نشان داده است هر کجا ما با شدت بیشتری با دشمن درگیر بوده ایم، قوی تر شده ایم. گفت: داشتن دشمن قوی یک موهبت است و بدون تصور غلبه بر یک دشمن قوی نمی‌توان قدرتمند شد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در درون حوادث سخت تکوین پیدا کرده است، گفت:قوی بودن سپاه به این دلیل است که مردمک چشم پاسداران قدرت های غیر الهی و غربی را ضعیف و بی ارزش می بیند. قدرت های غربی پوشالی هستند و راه اصلی همان جهاد و مقاومت است.

دشمن در یک بن بست راهبردی قرار گرفته است

فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش ممتاز مقام معظم رهبری در قرار دادن آمریکا در یک بن بست راهبردی ادامه داد: امروز دشمن به خوبی می‌داند که اگر جمهوری اسلامی را تحریم کند، شکست می خورد و اگر جمهوری اسلامی را تحریم نکند، باز هم شکست می‌خورد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران قلب قوی و جنگنده دارد و ایمان پاسداران پیروزی را رقم می زند؛ تصریح کرد: همه جا و در تمامی عرصه‌ها راه بر دشمن بسته است باید راه این دشمن را ببندید که تا فروریختن کامل استکبار و رسیدن به قله چیزی نمانده است. امروز ما در تمامی ابعاد با دشمن درگیر هستیم، اما به دلیل آنکه ما خیلی قوی هستیم سایه جنگ را حس نمی‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن در هر نقطه ای حرکت می‌کند به جسم سخت انقلاب اسلامی برخورد می‌کند گفت: دشمن ما رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد بلکه ترکیبی از هزاران اپراتور است که پس از ناکامی در عرصه‌های مختلف امروز به میدان ناامید سازی و ایجاد تردید میان جوانان روی آورده است.

وی خاطرنشان کرد: در انجام امور و خدمت کردن به هیچ عنوان پا پس نکشید؛ چرا که سپاه در حوادث رشد کرده و رشد و بالندگی خود را مرهون تجربه کردن شرایط سخت است و از حوادث هراسی ندارد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه پاسداری از انقلاب نیازمند جانفشانی و خدمت به مردم است خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه تاکید کرد : در زمینه مرد م یاری، محرومیت زدایی و کارهای عمرانی هر چه می توانید در خدمت رسانی به مردم تلاش کنید؛ پول ها به هیچ دردی جز خدمت کردن به ملت بزرگ ایران نمی خورند.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار