سیدحسن نصرالله:

امت اسلامی توهین به مقدسات را برنمی‌تابد

رژیم صهیونیستی بزرگترین منکر و غده سرطانی در منطقه است

تهران (پانا) - دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی، گفت دولت سوئد و تمام جهان باید بفهمند که ما ملتی هستیم که توهین به قرآن و مقدسات را برنمی‌تابیم.

کد مطلب: ۱۳۹۱۳۸۶
لینک کوتاه کپی شد
امت اسلامی توهین به مقدسات را برنمی‌تابد

سید حسن نصرالله در سخنرانی امروز خود به مناسبت عاشورای حسینی، که به طور زنده و مستقیم از شبکه العالم پخش شد، با تاکید بر این که دولت سوئد و تمام جهان باید بفهمند که ما ملتی هستیم که توهین به قرآن و مقدسات را برنمی‌تابیم؛ اظهار کرد: اصرار برای هتک حرمت به قرآن کریم در دانمارک تحت حمایت و محافظت پلیس این کشور، تجاوز به اسلام و توهین به دو میلیارد مسلمان در جهان است.

در کشورهای عراق و لبنان امروز (شنبه 7 مرداد ماه) عاشورای حسینی است.

سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی و وزرای خارجه آنها باید در برابر این تجاوزگری و اهانت به اسلام و مقدسات گام‌های محکمی بردارند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جوانان امت اسلامی در جهان باید برای دفاع از مقدسات خود قیام کنند.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی باطل و بزرگ ترین منکر و غده سرطانی در منطقه ما است.

وی افزود: ملت فلسطین هر روز شهید می دهد و هر روز مبارزه می کند و این حق آنها است که جهان از آنان حمایت کند.

آتش بس موقت برای پایان دادن به رنج محاصره ملت یمن کافی نیست

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این که نبرد ما، سرنوشت ما و کرامت ما در منطقه یکی است، اظهار کرد: ملت عزیز یمن همچنان به سبب محاصره در رنج و عذاب به سر می برد و آتش بس موقت برای پایان دادن به این رنج و سختی کافی نیست.

وی گفت: این حق ملت یمن است که تجاوز و محاصره ضد آن پایان یابد و بتواند سرنوشت خود را رقم بزند. بر هر شخص آزاده در منطقه لازم است برای شکستن محاصره ظالمانه ضد ملت یمن تلاش کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه خاطرنشان کرد، در مرزهای جنوبی لبنان با فلسطین اشغالی همچنان مناطقی در اشغال اسرائیل است و منطقه ای را جدیدا اشغال کرده است.

وی گفت: مقاومت در لبنان هرگز از مسئولیت خود شانه خالی نخواهد کرد و در برابر رژیم غاصب و متزلزل سر خم فرود نخواهد آورد و برای مقابله با هر خطری آماده است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به مشکلات سیاسی موجود در لبنان اظهار کرد: کاملا آشکار است که برخی از نیروهای ساسی در لبنان بدون توجه به نتیجه گفتگو، با هر گفتگویی مخالفند. دولت موقت با وجود سختی ها باید به مسئولیت خود در برابر اوضاع معیشتی مردم عمل کند.

وی گفت: ما در روز عاشورا بار دیگر تاکید می کنیم که ما مردمی هستیم که می خواهیم از سرزمین و امکانات آن دفاع و از غارت و اشغال آن جلوگیری کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما بار دیگر اعلام می کنیم که کنار مقاومت ملت فلسطین هستیم و نبرد آن نبرد ما است و تاکید می کنیم که مقاومت برای ارتکاب هرگونه حماقت اسرائیل ضد لبنان آماده است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار