برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری

تهران (پانا) - وزیر ‌تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت‌ از برنامه‌ریزی دولت برای ‌ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری خبر داد.

کد مطلب: ۱۳۷۴۵۶۱
لینک کوتاه کپی شد
برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری

‌صولت مرتضوی ‌در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: ادغام صندوق‌های بازنشستگی در دست بررسی است، اما این که قطعی به جایی رسیده باشیم مشخص نیست، چرا که هر کدام شرایط و شیوه‌های خاص خودشان را دارند.

وی افزود: همکاران ما در حوزه معاونت رفاه و اقتصادی در حال بررسی این موضوع هستند و هر زمان که به یک نظریه‌ رسیدند، تشریفات قانونی آن طی خواهد شد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در صندوق بازنشستگی پیش‌بینی‌هایی در زمینه بیمه تکمیلی صورت گرفته و قرار است شرح خدمات را افزایش دهیم. همچنین در حوزه مددجویان بهزیستی، مستمری آن‌ها افزایش 40 درصدی خواهد داشت.

مرتضوی درباره اشتغال سالانه یک میلیون نفر، گفت: پیش‌بینی ما برای امسال، ایجاد یک میلیون شغل است و این موضوع در سال جاری نیز در دستور کار و اولویت وزارتخانه قرار دارد و امید است با همکاری‌هایی که صورت می‌گیرد و همچنین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اهرم سرمایه‌های خرد به این هدف‌گذاری برسیم.

وی درباره احتمال تغییر رقم یارانه دهک‌های درآمدی مختلف، بیان کرد: یک تصمیم باید قطعی شود تا آن را اعلام کنیم. در حال حاضر در پی آن هستیم که بحث کالابرگ الکترونیکی را به شدت توسعه دهیم تا قدری به مهار تورم کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار