قدیری ابیانه در گفت‌وگو با پانا:

دولت سیزدهم، دولت «امید»، «اعتماد به نفس» و «ما می‌توانیم» است

حذف ارز ترجیحی و تخصیص آن به مصرف‌کننده نهایی و عادلانه‌سازی یارانه‌ها از اقدامات مثبت و ضد فساد دولت بود/ در دولت سیزدهم بهبود وضعیت کشور به FATF گره نخورده است

تهران (پانا) - یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه دولت سیزدهم، دولت «امید»، «اعتماد به نفس» و «ما می‌توانیم» است، گفت در دولت سیزدهم بهبود وضعیت کشور به FATF گره نخورده است در حالی که دولت دوازدهم معتقد بود که بدون پیوستن به FATF حتی واکسن نیز نمی‌توان وارد کرد.

کد مطلب: ۱۳۰۳۰۴۸
لینک کوتاه کپی شد
دولت سیزدهم، دولت «امید»، «اعتماد به نفس» و «ما می‌توانیم» است

محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با پانا درباره عملکرد دولت سیزدهم در یکسال‌ گذشته، اظهار کرد: «ما شاهد تلاش مستمر دولت برای حل مشکلات کشور بودیم اما مشکلاتی داریم که این مشکلات باید رفع شود؛ بخشی از این مشکلات در اختیار دولت و بخشی از آن در اختیار مردم است. مردم باید ‌با کار بهتر، قناعت و پرهیز از اسراف تلاش کنند تا وضعیت کشور، بهبود یابد.»

وی افزود: «اهداف مهمی که آقای رئیسی دست به اقدام آن زده است، اصلاح وضعیت، خشکاندن ریشه‌های فساد، بهبود وضعیت اداری،‌ شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد است. تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار یک اختلال بزرگ اداری محسوب می‌شد که امروز این معضل حل شده است.»

این فعال سیاسی اضافه کرد:‌ «اینکه امروز وزارت نفت مجبور شده حساب‌ها را در بانک ملی نزد خزانه داشته باشد و مقاومت ۴۳ ساله شرکت‌های نفتی توسط دولت سیزدهم شکسته شد، حاثز اهمیت است. حذف ارز ترجیحی و تخصیص آن به مصرف‌کننده نهایی و عادلانه‌سازی یارانه‌ها یکی دیگر از اقدامات مثبت و ضدفساد دولت بود.»

وی بیان کرد: «دولت در راستای احیا و بازگشایی بسیاری از کارخانجات و شرکت‌هایی که تعطیل شده بودند، گام برداشت. اقدامات خوبی برای ترخیص کالاها در انبارها و گمرکات نیز صورت گرفت. این‌ها بخشی از کارهای خوبی است که دولت انجام داده است.»

قدیری ابیانه خاطرنشان کرد:‌ «در حوزه سیاست خارجی نیز ضمن اینکه مذاکرات برجام در حال پیگیری است اما بر‌خلاف دولت قبل که اعتماد به آمریکا را اساس کار خود در نظر گرفته بود، امروز اساس کار مذاکرات، عدم اعتماد به آمریکاست. دولت تلاش کرده که اقتصاد کشور را به برجام گره نزند و سیاستی که مقام معظم رهبری فرمودند را دنبال می‌کند یعنی به دنبال خنثی کردن تحریم‌هاست هرچند مذاکرات برجام در جریان بوده اما بدون ضعف‌های تیم گذشته روابط با همسایگان در اولویت قرار گرفته است. بهبود وضعیت کشور به FATF گره نخورده است در حالی که دولت دوازدهم معتقد بود که بدون پیوستن به FATF حتی واکسن نیز نمی‌توانیم وارد کنیم.»

وی ادامه داد: «دولت سیزدهم، دولت «امید»، «اعتماد به نفس» و «ما می‌توانیم» است در حالی که دولت دوازدهم دولت ما «نمی‌توانیم» و «بلد نیستیم» بود. البته نقدهایی نیز به دولت وارد است؛ تلاش شده افراد سالمی در مصادر امور منصوب شوند اما عزل نیروهایی که در گذشته شریک وضعیت بودند، به کندی صورت می‌گیرد. در کنار زدن نیروهای سابق با طمانینه و احتیاط برخورد می‌شود که این شایسته نیست.»

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار