ایران حمله تروریستی به تجمع مردم مظلوم هرات را محکوم کرد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی عناصر تکفیری به تجمع مردم مظلوم هرات در یک منطقه تفریحی در شهرک جبرییل این شهر که موجب کشته و زخمی شدن جمع کثیری از شهروندان افغانستان شد، محکوم کرد.

کد مطلب: ۱۲۶۷۹۸۳
لینک کوتاه کپی شد
ایران حمله تروریستی به تجمع مردم مظلوم هرات را محکوم کرد

سعید خطیب زاده حمله تروریستی عناصر تکفیری به تجمع مردم مظلوم هرات در یک منطقه تفریحی در شهرک جبرییل این شهر که موجب کشته و زخمی شدن جمع کثیری از شهروندان افغانستان شد، محکوم کرد.

خطیب زاده ضمن تسلیت به خانواده قربانیان این اقدام تروریستی و مردم عزیز افغانستان، برای خانواده های قربانیان صبر و اجر و برای مجروحان و آسیب دیگران شفای عاجل مسالت کرد و بار دیگر نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.

وی با توجه به این حادثه دلخراش و دیگر حوادث تاسف بار پیشین در این منطقه، ضرورت پذیرش مسوولیت امنیت شهروندان از سوی هیات حاکمه افغانستان و افزایش مراقبت ها و تشدید اقدامات مرتبط با حفاظت از مردم به ویژه گروه های آسیب پذیر قومی و مذهبی را مورد تاکید قرار داد.

خطیب زاده در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد خواهران و برادران مسلمان در افغانستان با همدلی، هم فکری و تشریک مساعی، توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان خود را ناکام خواهند گذاشت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار