اردوغان: در چهار استان مرزی ترکیه و ایران دیوار ساخته می‌شود

تهران (پانا) - اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که در چهار استان مرزی‌ این کشور با ایران شامل آغری، حکاری، ایغدیر و وان دیوار ساخته خواهد شد که روند ساخت دیوارهای مرزی آغری و ایغدیر پایان یافته است.

کد مطلب: ۱۲۰۸۷۰۴
لینک کوتاه کپی شد
اردوغان: در چهار استان مرزی ترکیه و ایران دیوار ساخته می‌شود

به گزارش آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که در چهار استان مرزی‌ این کشور با ایران شامل آغری، حکاری، ایغدیر و وان دیوار ساخته می‌شود.

وی گفت که روند ساخت دیوارهای مرزی آغری و ایغدیر پایان یافته است.

پیش از این، «محمد امین بیلمز» استاندار وان گفته بود که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی، ۶۴ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران نصب شود.

وی افزود که ساخت دیوار در سراسر مرز ۲۹۵ کیلومتری‌مان طی سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

بیلمز در ادامه افزود: «ساخت دیوار در مرز استان‌های ایغدیر و آغری به سرعت پایان یافت و اکنون در وان و حکاری روند احداث در حال انجام است. مهاجران در هوای مه‌آلود و در نقاطی که از دید خارج است، از روستاهای ایران به روستاهای این مناطق می‌آیند، یگان‌ها بر این مناطق نظارت دارند. در بستر رودخانه‌ها تا حد امکان خندق حفر و سیم خاردار کشیده شده است».

وی تصریح کرد که پیش از این مرزهای‌ ترکیه با ایران از طریق برج‌های دیده‌بانی و پاسگاه‌ها محافظت صورت می‌گرفت و تنها سیستم فیزیکی‌مان سیم خاردار بود. اما از سال ۲۰۱۹ میلادی اقدام‌های جدی انجام شده و به مرور شاهد نتایج آن نیز هستیم. نیروهای‌مان تقویت شده و نیروهای کمکی نیز اعزام خواهند شد.

استاندار وان همچنین تاکید کرد که طی یک سال ۷۶ برج بلوکی ساخته شد و نصب ۲۸ برج دیگر ادامه دارد. ۴۴ پاسگاه داریم و در نقاط لازم نیز پشتیبانی صورت خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار