مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

حوز ه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است

زنجان (پانا) - مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است، گفت: از این میزان ۱۰۰ کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و ۱۰۰ کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

کد مطلب: ۱۴۴۷۶۳۶
لینک کوتاه کپی شد
حوز ه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است

اصغر اسماعیلی در برنامه گفت‌وگویی «دستاورد» از شبکه اشراق با بیان اینکه بخش اعظمی از اقداماتی که در اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان انجام می‌شود در بخش راه و راهسازی است، گفت: ساخت راه در بخش‌های آزادراه، بزرگراه و راه‌های اصلی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است ولی نگهداری راه‌ها در تمام بخش‌های راه بر عهده راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان است.

وی با بیان اینکه استان زنجان از موقعیت جغرافیایی استثنایی برخودار است، خاطرنشان کرد: این استان، مرکز اتصال استان‌های شمال‌غرب به پایتخت است و در این میان می‌طلبد به توسعه بهبود راه‌ها توجه ویژه‌ای شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به میزان طول شبکه راه‌های استان زنجان اشاره کرد و افزود: این استان « ۲۰۰ کیلومتر » آزادراه، «۱۳۰کیلومتر» بزرگراه، «۳۵۰ کیلومتر» راه اصلی، «۷۵۰ کیلومتر » راه فرعی و « ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر» راه روستایی دارد.

بخش اعظمی از پروژه‌های راهسازی از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود

اسماعیلی با بیان اینکه حوزه استحفاظی استان زنجان در بخش آزادراهی تکمیل شده است، گفت: از این میزان ۱۰۰ کیلومتر آزادراه زنجان به سمت تهران بوده و ۱۰۰ کیلومتر هم به سمت استان آذربایجان شرقی است.

وی با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از پروژه‌های راهسازی از اعتبارات ملی تامین می‌شود، تصریح کرد: بخش راه، یکی از مولفه‌های مهم اصلی توسعه هر کشوری است و وجود راه برای هر منطقه، یک سرمایه ارزشمند است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار