دبیر‌کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:

مدرسه یکی از جدی‌ترین فرصت‌ها برای روایتگری است

تهران (پانا) - دبیر‌کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گفت‌ جنگ امروز جنگ روایت‌ها است و آن‌قدر این جنگ خانمان‌سوز است که دشمن در تلاش است ذهن و فکر تمامی جوانان ما را از بین ببرد‌.

کد مطلب: ۱۴۷۰۵۹۱
لینک کوتاه کپی شد
مدرسه یکی از جدی‌ترین فرصت‌ها برای روایتگری است

‌به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حسین تاریخی در مراسم اختتامیه رویداد روایت دختران ایران گفت: رسانه‌های دشمن همواره به‌دنبال ایجاد یاس، ناامیدی و ترس در دل مردم ایران هستند.

دبیر‌کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: جنگ امروز جنگ روایت‌ها است و آن‌قدر این جنگ خانمان‌سوز است که دشمن در تلاش است ذهن و فکر تمامی جوانان ما را از بین ببرد و هر کس که در ایران زندگی می‌کند را مایوس و ناامید کند. 

وی با اشاره به حوادث تلخ سال ۱۴۰۱ گفت: کسانی بودند که ناشی از تلاش دشمن در رسانه‌ها، به کف خیابان آمدند‌. این‌ها نتیجه تلاش‌های دشمن در تشویش و گمراهی اذهان عمومی است. امروز در حالی که همه کشورها از اقتدار ایران می‌گویند و دفاع ایران را مشروع می‌دانند؛ رسانه‌های دشمن اما سعی دارند دانش‌آموزان ما را بترسانند.

تاریخی با بیان اینکه آینده نوجوانان و جوانان ما به شدت مورد حمله ناجوانمردانه قرار گرفته است؛ گفت:  اگر لطف الهی نبود؛ ممکن بود ‌ما هم مورد حمله رسانه‌های دشمن قرار بگیریم؛ فکر ما آشفته شود ‌یا به خیابان‌ها برویم؛ برای جلوگیری از این حوادث ما نیازمند تبیین اهداف و برنامه برای مردم هستیم؛  تبیین هم نیاز به کمک و روایت کردن دارد.

‌دبیر‌کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت:‌ ما باید در جایی که امکان رو در رو شدن با دانش‌آموزان را داشته باشیم روایتگری کنیم. جایی که می‌توانیم با او به تبادل نظر و گفتگو بپردازیم؛ حتما این کار را بکنیم‌ و این فرصت را غنیمت بشماریم. شاید نتوانیم در فضای مجازی به خوبی دشمن عمل کنیم اما مدرسه جایی است که در دست ماست. جایی که می‌توانیم به صورت هنرمندانه با مخاطبان نوجوان خود ارتباط برقرار کنیم. مدرسه یکی از جدی‌ترین فرصت‌های ماست که می‌تواند تعیین کننده باشد.

وی با اشاره به اینکه‌ گاهی خود ما هم باورمان نمی‌شود که به چه دستاوردهایی رسیدیم؛ افزود: ‌اسرائیل از ابتدای طوفان الاقصی تاکید می‌کند همه کاره ایران است؛ آمریکا و اروپا دائما بر قدرت ایران تاکید کردند؛ اما باز هم کسانی هستند که قدرت دفاعی و نظامی ایران را دست کم می‌گیرند؛ این ندیدن قدرت داخلی آفتی بوده که صدها سال است در ایران وجود داشته است. دشمن هم بر این نقطه ضعف تمرکز دارد.

دبیر‌کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خاطر‌نشان کرد: دشمن دائماً به فکر این است که از تفرقه‌های بین ما استفاده کند‌ و ما باید هشیار باشیم و بهانه‌های واهی برای تفرقه‌افکنی را به دشمن ندهیم. 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار