توضیحات کنعانی درباره تغییرات در سرکنسولگری افغانستان در مشهد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص برخی خبرهای منتشره در ارتباط با تغییرات در کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد توضیحاتی ارائه کرد.

کد مطلب: ۱۴۷۸۳۶۲
لینک کوتاه کپی شد
توضیحات کنعانی درباره تغییرات در سرکنسولگری افغانستان در مشهد

ناصر کنعانی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص برخی خبرهای منتشره در ارتباط با تغییرات در کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد اظهار کرد: هر گونه تغییری در کادر کنسولی، تابع مقررات تعریف شده در کنوانسیون ۱۹۶۳ وین درباره روابط کنسولی است.

وی افزود: در ملاقات مورخ ٢٩ اردیبهشت ۱۴۰۳ سرپرست سفارت افغانستان در تهران با مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه و درخواست انجام شده جهت تغییر کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد، به ایشان توضیح داده شد که تعیین و تغییر کارکنان در هر پست کنسولی از جمله اختیارات دولت فرستنده است، ولی آنها باید از طرق تعریف شده به دولت پذیرنده معرفی شده و پس از اخذ موافقت دولت پذیرنده و دریافت روادید، برای مأموریت تعریف شده وارد کشور پذیرنده شده و در مأموریت مشخص شده به کار مشغول شوند.

کنعانی تصریح کرد: این موضوع به طرق مختلف به سایر مقامات وزارت خارجه افغانستان هم منتقل شده است. فلذا انتظار می‌رود مقامات وزارت خارجه افغانستان مطابق کنوانسیون ۱۹۶۳ وین و منطبق با روش‌های شناخته شده بین‌المللی برای هرگونه تغییر و تحول در کادر کنسولی خود اقدام نماید.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار