اتحادیه آفریقا حمله رژیم اسرائیل به رفح را محکوم کرد

تهران (پانا) - اتحادیه آفریقا امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای یورش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه را محکوم کرد و از جامعه بین‌المللی خواست که "این تنش نظامی خونین" را متوقف کند.

کد مطلب: ۱۴۷۳۳۳۴
لینک کوتاه کپی شد
اتحادیه آفریقا حمله رژیم اسرائیل به رفح را محکوم کرد

به گزارش پایگاه النشره، درپی اشغال گذرگاه رفح در شرق شهر رفح از سوی تانک های ارتش رژیم صهیونیستی، اتحادیه آفریقا در بیانیه ای اعلام کرد: موسی فقی محمد رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا امتداد یافتن این جنگ به گذرگاه رفح را که تنها گذرگاه رساندن کمک‌های انسانی به نوار غزه است، به شدت محکوم می‌کند.

تداوم حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح طی ۲۴ ساعت گذشته، به شهادت دست کم ۳۵ شهروند فلسطینی و زخمی شدن نزدیک به ۲۰۰ نفر دیگر منجر شده است که در میان آن تعدادی زن و کودک هستند.

مناطق مختلف نوار غزه بویژه شرق شهر رفح از بامداد امروز همچنان زیر حملات هوایی، زمینی و دریایی ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارد که در جریان آن تاکنون ده ها نفر شهید و زخمی شده اند.

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، تهاجم زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

در همین راستا، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای هشدار داد که حمله تمام عیار رژیم صهیونیستی به رفح، فاجعه انسانی به بار خواهد آورد و اشتباهی راهبردی است.

دبیر کل سازمان ملل در این بیانیه از رژیم صهیونیستی و جنبش حماس خواست تا به توافق آتش بس دست یابند و از تهاجم کامل این رژیم به رفح جلوگیری کنند.

گوترش برهه کنونی را لحظه تعیین کننده‌ای برای مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی و سرنوشت کل منطقه خواند.

این مقام سازمان ملل در این بیانیه‌ هشدار داد: بدون آتش بس، آزادی اسرای اسرائیلی در غزه در کار نخواهد بود و باعث حمله ویرانگر در رفح خواهد شد.

گوترش در ادامه این بیانیه، حمله تمام عیار به رفح را فاجعه انسانی، اشتباهی راهبردی، فاجعه سیاسی و کابوس بشردوستانه توصیف کرد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز اعلام کرد که نسبت به هرگونه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح هشدار می‌دهد زیرا این امر خطری فاجعه‌بار برای ساکنان غیرنظامی به همراه خواهد داشت.

این کمیته تاکید کرد: ما خواهان محافظت از غیرنظامیان در نوار غزه و تضمین دستیابی آن‌ها به نیازهای اساسی زندگی هستیم.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار