مقام ارشد حماس:

آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس موقت هستند

تهران (پانا) - اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال توافق آتش‌بس موقت هستند، تاکید کرد: مقاومت شکست نخواهد خورد و دوره (رژیم) اسرائیل به پایان رسیده است.

کد مطلب: ۱۴۶۲۵۵۳
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس موقت هستند

به گزارش المیادین، اسامه حمدان در گفت وگو با این شبکه لبنانی، گفت: بدون شک هر مذاکره‌ای که به هدف خود نرسد ادامه نخواهد داشت و اسرائیلی‌ها می‌خواهند بحران انسانی را تشدید کنند.

وی با بیان اینکه از روز اول که اولین پیشنهاد پاریس ارائه شد یک مانع وجود داشت و ما واقع بینانه با آن برخورد کردیم، افزود: از روز اول مشخص بود که تمام خواسته آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها یک آتش بس موقت بود، درحالیکه آنها از توقف دائم عملیات خودداری کردند.

این عضو ارشد حماس با تاکید براینکه آمریکا نگران است که متهم به سرپوش گذاشتن بر جنایات اشغالگران شود، گفت: آنها و اسرائیلی‌ها در حال مانور دادن و تلاش برای خریدن زمان هستند.

حمدان همچنین با اشاره به اینکه موضع ما از ابتدا مشخص بود که هر اطلاعی در مورد اسرا بهایی دارد و ما خواهان یک توافق مکتوب هستیم و کمتر از آن را نمی‌توانیم قبول کنیم، افزود: اگر پاسخ روشنی وجود نداشته باشد، نمی‌توان به چرخش در یک دور باطل ادامه داد.

وی در ادامه در خصوص سفر بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به آمریکا نیز با بیان اینکه سفر او ربطی به توقف تجاوز نظامی ندارد، گفت: درست است که در درون رژیم صهیونیستی بر سر مدیریت جنگ اختلاف نظر وجود دارد، اما بر سر نتیجه آن اختلاف نظر وجود ندارد.

این مقام ارشد حماس افزود: پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط واشنگتن در شورای امنیت تلاش دارد تا پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط الجزایر را مهار کند و آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند چهره خود را بدون آسیب رساندن به متحد اسرائیلی خود، خوب نشان دهند.

حمدان همچنین درخصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه ادعایی آمریکا از طریق هوا، گفت: تمام کمک‌های ارسالی از هوا بیشتر از ۲ کامیون نیست و آمریکایی‌ها با ادامه بستن گذرگاه‌ها در محاصره غزه شرکت می‌کنند.

وی افزود: ما به همه گفته‌ایم که از هرکسی که بخواهد در موضوع آزادسازی غزه مشارکت داشته باشد، استقبال می‌کنیم و هرکس که بخواهد شریک رژیم اشغالگر باشد، مانند اشغالگران با او رفتار خواهد شد.

این عضو ارشد حماس در ادامه با تاکید براینکه امیدوارم اراده‌ای برای ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه وجود داشته باشد، گفت: مقاومت شکست نخواهد خورد و دوره (رژیم) اسرائیل به پایان رسیده و ما از موضع قدرت مذاکره می‌کنیم.

وی تصریح کرد: این نبردی است که مسیرش به سوی پیروزی است و مردم فلسطین پیروز خواهند شد.

حمدان همچنین با بیان اینکه هرچه (رژیم) اسرائیل تهاجم خود را بیشتر کند، ما را به سطوح بالاتری برای مقابله با او سوق می‌دهد، گفت: این نبرد نخستین نبرد در تاریخ درگیری با رژیم صهیونیستی است که روایت فلسطینی در آن پیروز می‌شود و این به برکت رسانه‌های مقاومت است.

وی افزود: اگر حداقل سطح عدالت در نهادهای بین المللی وجود داشت، رژیم صهیونیستی و سران آن در دادگاه جنایات جنگی محاکمه می شدند اما در نهایت جنایتکاران این رژیم و کسانی که در جنایاتشان به آنها کمک کردند، محاکمه و مردم ما پیروز خواهند شد.

این عضو ارشد حماس در پایان، گفت: جنبش مردمی در اروپا و تأثیر آن بر دولت‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت و روس‌ها نقش مهمی در این نبرد داشتند و نقش روسیه در شورای امنیت حمایت بزرگی برای فلسطینی‌ها بود.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار