تاکید ایران بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه

تهران (پانا) - حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دیپلماتیک در ژنو، با وولکر ترک کمیسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

کد مطلب: ۱۴۶۱۲۱۳
لینک کوتاه کپی شد
تاکید ایران بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه

امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، از تلاش‌های سازنده وی در خصوص فلسطین و نیز اهتمام وی به مشورت‌های مشترک تشکر کرد. 

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه نقض سیستماتیک حقوق بشر در غزه به فاجعه قرن تبدیل شده است، خواستار اقدام جدی و مؤثر برای توقف این فاجعه شد. 

وزیر امور خارجه کشورمان رویکرد دوگانه برخی کشورها در موضوع حقوق بشر را غیرسازنده توصیف کرد.

وی توجه به بحران انسانی و وجود ۶۰۰ هزار انسان در مناطق جنگ زده شمال غزه را موضوعی فوری توصیف کرد. همچنین وضعیت در رفح را در آستانه تبدیل شدن به یک فاجعه جدید انسانی دانست و نسبت به تکرار شرایط فاجعه بار شمال غزه در رفح هشدار داد. امیرعبداللهیان گفت لازم است سازمان‌ ملل در این رابطه به طور جدی به رژیم صهیونیستی و نیز آمریکا هشدار دهد.

امیرعبداللهیان تشکیل یک کمیته حقیقت یاب در خصوص جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را در چارچوب مسؤولیت شورای حقوق بشر سازمان ملل دانست و گفت نباید اجازه داد که سازمان ملل در نتیجه وضعیت غزه بی‌اعتبار شود.

وولکر ترک ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و فرصت فراهم آمده برای مشورت‌های مشترک، نسبت به آن‌چه در غزه و نیز کرانه غربی جاری است، ابراز تأسف و نگرانی کرد. وی ضمن تشریح تلاش‌های خود و سازمان ملل درخصوص فلسطین و وضعیت غزه، از نتایج حاصله برغم تلاش‌های بعمل آمده اظهار ناخرسندی کرد و گفت به تلاش‌ها برای کاهش بحران در غزه و کرانه غربی و ایجاد آرامش در منطقه‌ ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه بحران فلسطین راه حل نظامی ندارد، بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای این بحران تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار