کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

هشدار قرمز بارش در خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری

تهران (پانا) - کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام هشدار قرمز بارش در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری از هموطنان خواست تا از سفر به این استان‌ها خودداری کنند.

کد مطلب: ۱۴۶۴۲۴۱
لینک کوتاه کپی شد
هشدار قرمز بارش در خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز دوشنبه ۲۸ اسفندماه تشریح کرد و گفت: امروز با ورود سامانه بارشی به کشور، استان‌های واقع در نیمه غربی، سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ دارند که در نقاط مرتفع و سردسیر، بارش‌ها به شکل کولاک برف است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا سامانه بارشی تقویت می‌شود و علاوه بر مناطق دارای بارش، جنوب کشور را نیز در برمی‌گیرد. در اول فروردین در بیشتر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان، بارش‌های پراکنده باران پیش‌بینی شده است.

وی توضیح  داد: از جمعه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و بتدریج مرکز، دامنه های البرز مرکزی و جنوب کشور را دربرمی‌گیرد.

به گفته وی، امروز استان‌های اردبیل، گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، قزوین، ارتفاعات تهران، البرز و همدان بارش های شدید دارند که این بارش‌ها در سطح هشدار نارنجی است.

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام هشدار سازمان هواشناسی به مسافران در حین تردد در محورهای برون شهری توصیه کرد تا مسافران تجهیزات مناسب و سوخت کافی را به همراه  داشته باشند. همچنین مسافران از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب کنند.

گودرزی ادامه داد: فردا در خوزستان، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری هشدار بارندگی قرمز است و هموطنان از سفر به این استان‌ها خودداری کنند.

به گفته وی، بارش‌های تهران از فردا آغاز می‌شود و اولین روز فروردین در تهران، رگبار، رعدوبرق و بارش دارد. بیشینه دمای پایتخت امروز به ۲۱ درجه بالای صفر می‌رسد.

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار