در گفت‌وگوی پانا با عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران:

دغدغه اتاق‌های بازرگانی برای ارائه آموزش‌های عملی به نیروهای کار

تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت اتاق‌های بازرگانی ظرفیت بزرگی برای ایجاد ارتباط بین بخش‌های آموزشی و صنایع برای ارایه کار و آموزش عملی دارند تا دانش‌اموختگان در سطوح مختلف مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار کار به دست آورند.

کد مطلب: ۱۴۶۲۷۸۶
لینک کوتاه کپی شد
دغدغه اتاق‌های بازرگانی برای ارائه آموزش‌های عملی به نیروهای کار

سیدجواد شاه‌صفدری در گفت‌وگو با پانا با اشاره به کمبود نیروی کار متخصص به ویژه در بخش‌های تکنسینی اظهار کرد:‌ در اتاق بازرگانی آبادان لااقل در این دوره عمده وظایف خود را بر آموزش متمرکز کرده و با توجه به اهمیتی که آموزش دارد در این زمینه با دانشگاه نفت،‌ مراکز فنی‌وحرفه‌ای، دانشکده علوم و فناوری دریانوردی، سازمان انرژی اتمی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و معرفی فارغ‌التحصیلان به بازار کار و افزایش توان عملی افرادی که دوره‌های تئوری را پشت سر می‌گذارند برنامه‌های مهمی در حال اجرا است و تفاهم‌نامه و کارهای عملیاتی مناسبی انجام شده است.

وی افزود:‌ ارایه آموزش‌های عملی به دانشجویان برای ورود به بازار کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به این منظور برنامه‌های مهمی نیز در دستور کار اتاق‌های بازرگانی از جمله اتاق بازرگانی آبادان قرار دارد.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اظهار کرد:‌ اتاق‌های بازرگانی ظرفیت بزرگی برای ایجاد ارتباط بین بخش‌های آموزشی و صنایع برای ارایه کار و آموزش عملی دارند تا دانش‌اموختگان در سطوح مختلف مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار کار به دست آورند.

وی درباره چگونگی استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش برای آموزش دانش‌اموزان ماهر و متخصص که توانایی ورود به بازار کار را داشته باشند، عنوان کرد:‌ بزرگترین دغدغه ما توان مراکز فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها است که البته بودجه‌های محدودی نیز در اختیار دارند تا بتوانند در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص موفق  عمل کنند.

وی گفت:‌ این اعلام آمادگی انجام شده که از سال‌های پایانی متوسط و کل دوره آموزش عالی بتوان در بحث بالابردن توان عملی این اقدام صورت گیرد و مراکز فنی و حرفه‌ای با حمایت اتاق‌های بازرگانی نقش مهمی در این زمینه خواهند داشت.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی درباره ایجاد هنرستان‌ها در کنار شهرک‌های صنعتی، اظهار کرد:‌ عمده دوره‌‌های مورد حمایت اتاق بازرگانی در سطح دانشگاهی و مقاطع پایانی دوره متوسطه است.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار