دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران:

رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

تهران (پانا) - دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به‌منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند، گفت در تهیه طرح‌ها، مشکلات مردم در گفت‌وگو با سمن‌ها، انجمن‌های مردم‌نهاد و سایر گروه‌ها اخذ می‌شود تا در تهیه طرح‌ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.

کد مطلب: ۱۴۶۰۴۷۸
لینک کوتاه کپی شد
رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «خسرو دانشجو» از تغییر رویکرد در تهیه طرح‌های جامع شهری به دلیل حل مشکلات فعلی برخی شهرها و اجازه برای حل چالش‌های شهری در زمانی که طرح جامع در حال جریان است، خبر داد.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی درباره رویکرد جدید در تهیه و تدوین طرح‌های جامع شهری، گفت: در رویکرد جدید، تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند و این تغییرات به دلیل سرعت تحول شهرها و اینکه ساکنان شهرها نیازهایشان به دلیل سرعت تغییراتی که بر زندگی‌شان تاثیر می‌گذارد، اعمال خواهد شد.

وی ادامه‌داد: با این رویکرد، طرح‌های جامع سلبی که بازه‌های ۱۰ تا ۱۵ ساله داشتند و در افق تعیین شده برای طرح امکان هیچ‌گونه اصلاحی وجود نداشت، تغییر می‌کند تا در زمان اجرای طرح‌های جامع نیز چنانچه نیاز به بازبینی در برخی موارد وجود داشت، این امکان فراهم شود.

دانشجو تصریح‌کرد: در رویکرد جدید این امکان فراهم شده تا ضمن اخذ نظرات سمن‌ها، تعاونی‌ها و سایر نهادهای مردمی، طرح اجازه تغییر را داشته باشد. با این رویکرد طرح‌های جامع اجازه تغییرهای مورد نیاز را در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ ساله خواهند یافت.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار